אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הממשלה אישרה את הוזלת המים בגובה המע"מ צילום: צביקה טישלר

הממשלה אישרה את הוזלת המים בגובה המע"מ

הוזלה זו מצטרפת להפחתת תעריפי התחבורה הציבורית שאושרה בכנסת בשבוע שעבר; בשני המקרים מדובר בדרישות קואליציוניות של ש״ס בהסכמיה עם הממשלה

24.01.2016, 14:04 | רוני זינגר

הממשלה אישרה פה אחד את הצעת שר הפנים אריה דרעי ושר האוצר משה כחלון להפחתת תעריפי המים בגובה המע”מ. הפחתה זו מצטרפת להפחתת תעריפי התחבורה הציבורית שאושרה בכנסת בשבוע שעבר, ובשני המקרים היו אלה דרישות קואליציוניות של ש״ס בהסכמיה עם הממשלה. על פי ההערכה שני מהלכים אלה צפויים להביא לחסכון של כ- 2,500 שקלים בשנה.

קראו עוד בכלכליסט

יצויין כי אין מדובר במהלכים דיפרנציאליים, אלא כאלו שתהנה מהם כלל האוכלוסייה אך כיוון שציבור המשתייך לאוכלוסיות החלשות משתמש יותר בתחבורה הציבורית וכיוון שההפחתה על שימוש במים מתייחסת רק לשימוש מים מינימלי (כלומר, ציבור שממלא בריכה בביתו לא יהנה מהפחתה על מלוא הסכום אלא רק על הפחתה בשימוש הראשוני שהוא עושה מדי חודש) הרי ששני המהלכים יסייעו בעיקר לציבור מהעשירונים הנמוכים.

מד מים, צילום: צביקה טישלר מד מים | צילום: צביקה טישלר מד מים, צילום: צביקה טישלר

בתחילת הישיבה אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי ״הממשלה תאשר היום הפחתה במחירי המים. זהו עוד צעד חשוב בשורת ההחלטות שהממשלה בראשותי מאשרת, יחד עם השרים. אנחנו פועלים להוריד את יוקר המחיה. וכאן אני חייב לומר שהוביל את המהלך חברנו אריה דרעי, מהלך חשוב מאוד - הוא מבטא את הרצון שלנו באמת להקל על האזרחים, אבל באותה עת גם להבטיח את המשך הצמיחה הכלכלית של המשק, אנחנו עושים את שני הדברים״.

שר האוצר ויו"ר כולנו, משה כחלון אמר, "זהו צעד נוסף במסגרת המלחמה שלנו ביוקר המחייה וצמצום הפערים החברתיים בישראל. ההפחתה בתעריפי המים מצטרפת להפחתת תעריפי התחבורה הציבורית שאושרה השבוע בכנסת כמו גם לרפורמה להפחתת ביטוחי החובה והפעולות להפחתת דמי הניהול בפנסיה. המהלכים הללו יטיבו בעיקר עם מעמד הביניים והשכבות החלשות ויסייעו לצמיחת המשק"

שר הפנים ויו״ר שס, אריה דרעי מסר, "התחבורה הציבורית והמים הם שניים מהמוצרים הבסיסיים ביותר ואני שמח שההנחות הללו יובילו לכך שמשפחות רבות בישראל יהנו מהנחות של אלפי שקלים בשנה. סיעת ש״ס בראשותי העבירה את הכספים הקואליציוניים בסך 680 מיליון שקל להפחתת המע"מ בתחבורה הציבורית ולאחר ששר האוצר כחלון הבין שמדובר בנושא חברתי ממדרגה ראשונה הוא נענה לבקשתי להוסיף עוד כ-300 מיליון שקלים לטובת ההנחה במים. גם הענקנו הנחות גדולות וגם לא פגענו במעמ האחיד".

השר דרעי הוסיף: ״הבטחתי במערכת הבחירות להוריד את המע"מ על מוצרי יסוד והיום אני מקיים. אני מתחייב להמשיך בכך גם בהמשך״.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות