אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אנלייט ומגדל בעסקה ראשונה בתחום הרוח: רכשו פרויקט בקרואטיה צילום: בלומברג

אנלייט ומגדל בעסקה ראשונה בתחום הרוח: רכשו פרויקט בקרואטיה

החברה המשותפת רוכשת 90% מתאגיד המשלים בימים אלו תהליכי פיתוח של פרויקט לייצור חשמל מאנרגיית רוח. השותפות שילמה עבור הזכויות 7.7 מיליון יורו

24.01.2016, 15:26 | אורן פרוינד

עסקה ראשונה לשותפות של אנלייטו מגדל בתחום האנרגיה המתחדשת. החברה המשותפת של שתי החברות השלימה היום (א') עסקה ראשנה: החברה רוכשת 90% מחברה שמשלימה בימים אלו את תהליכי הפיתוח של פרויקט לייצור חשמל מאנרגיית רוח.

הפרויקט האמור ממוקם בקרואטיה והוא צפוי לייצר אנרגיה בהספק של 49-46 מגה וואט. השותפות של מגדל (49%) ואנלייט (51%) שילמה עבור הזכויות 7.7 מיליון יורו.

הצדדים ישקיעו את חלקם היחסי בעלות ההקמה הכוללת של הפרויקט שנאמדת בכ- 63 מיליון יורו (כ-265 מיליון שקל). אנלייט מצויה במגעים ראשוניים לקבלת מימון במתווה project finance לפרויקט. ההכנסות הצפויות מהפרויקט צפויות להסתכם בכ-12 מיליון יורו בשנה.

אנלייט הודיעה לפני חודש וחצי על הקמת המיזם המשותף עם קבוצת מגדל שיעסוק בהשקעות בתחום האנרגיה המתחדשת בשוק הבינלאומי. ההשקעה המשותפת בהשקעות ההון של המיזמים תעמוד על 100 מיליון יורו (כ- 420 מיליון שקל), שיתחלקו בין השותפים. אנלייט שבשליטת יורוקום של שאול אלוביץ' תשקיע במצטבר לאורך תקופת ההשקעות 51 מיליון יורו ומגדל שבשליטת שלמה אליהו תשקיע 49 מיליון יורו בהתאם לחלקם היחסי.

שאול אלוביץ שאול אלוביץ' | צילום: יובל חן שאול אלוביץ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות