אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות המשבר הכלכלי: פחות זוגות התגרשו ברוסיה צילום: שאטרסטוק

בעקבות המשבר הכלכלי: פחות זוגות התגרשו ברוסיה

מספר מקרי הגירושים במדינה ירד ב-13% בשנה שעברה, כלומר 72 אלף זוגות החליטו להישאר נשואים, ביחס ל-2014. עו"ד מרוסיה: "כדי להתגרש יש צורך בבסיס פיננסי"

24.01.2016, 16:43 | שירות כלכליסט
בעיות כספיות הן לעיתים קרובות סיבה למתיחות בין בני זוג, אולם ברוסיה נראה שהמשבר הכלכלי מחזק דווקא את הזוגיות – מספר הזוגות המתגרשים ירד משמעותית לנוכח הבעיות הכלכליות במדינה.

צניחת מחירי הנפט והיחלשות הרובל מטלטלים את הכלכלה הרוסית מאז 2014. מעבר לכך, לפי הערכות קרן המטבע הבינלאומית, רוסיה לא תיחלץ מהמיתון הנוכחי עד סוף 2016.

במקביל, לפי נתונים שפרסמה מוקדם יותר החודש לשכת הסטטיסטיקה המרכזית של רוסיה, מספר מקרי הגירושים במדינה נפל ב-13% בשנה שעברה, והסתכם ב-502 אלף, זאת לעומת 574 אלף ב-2014. עם זאת, נרשמה ירידה גם במספר החתונות, שנפלו בשנה שעברה ב-1.7% ל-983 אלף לעומת מיליון ב-2014. מוסקבה הוכתרה כבירת הגירושים של המדינה עם 17,337 נישואים שהסתיימו ב-2015.

המיליארדר הרוסי דמיטרי ריבולובלב ואשתו לשעבר אלנה, שהתגרשו בשנה החולפת המיליארדר הרוסי דמיטרי ריבולובלב ואשתו לשעבר אלנה, שהתגרשו בשנה החולפת המיליארדר הרוסי דמיטרי ריבולובלב ואשתו לשעבר אלנה, שהתגרשו בשנה החולפת

"חבר טוב שלי סיפר לי ששקל להתגרש אך תחילת המשבר גרם לו לשקול מחדש ולדחות את ההתמודדות עם הנושאים האלה", סיפר ויצ'לאב פוגרבינק מארגון family-counselor.ru שמספק ייעוץ משפטי בחינם. "הוא אמר שהוא לא רוצה לעזוב את אשתו בתקופה קשה כזו. קרוב לוודאי שגברים רוסים רבים חושבים כמוהו".

עו"ד קרינה דובאל, שמתמחה במשפט הרוסי, שותפה לסנטימנט הלא רומנטי הזה, ומאמינה שהירידה בגירושים נובעת בעיקרה מסיבות פיננסיות. "אני חושבת שהירידה במספר הגירושים ב-2015 לא נובעת מכך שפתאום הרוסים התאהבו מחדש בבני הזוג שלהם", היא אומרת. "כולנו יודעים שרוסיה נמצאת במשבר בגלל הסנקציות, מחירי הנפט הנמוכים והיחלשות הרובל. המשבר אכל לאנשים את החסכונות, ולרבים יש חובות. כל הגורמים האלה שמים את הרוסים במצב כלכלי קשה, שבו כדי לשרוד עליהם להישאר ביחד". להערכתה לאחר שהמצב ישתפר, אנשים יאזרו יותר אומץ לשנות את החיים שלהם, ולכן מספר החתונות והגירושים יעלו. "מבחינת רבים גירושים הם ההתחלה של חיים חדשים, ולשם כך יש צורך בבסיס פיננסי".  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות