אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ריקול הכריות מגיע לפורד ופולקסווגן צילום: רויטרס

ריקול הכריות מגיע לפורד ופולקסווגן

הממשל האמריקני חשף כריות אוויר לקויות של טקאטה גם ברכב אירופיים ואמריקאיים

25.01.2016, 08:22 | תומר הדר

ריקול כריות האוויר הענקי של טקאטה היפנית, שבמסגרתו זומנו למוסכים ברחבי העולם מיליוני מכוניות מדגמים רבים,

עתיד להתרחב לדגמים נוספים בקרוב בעקבות ממצאים ראשוניים של חקירה פדרלית בארצות הברית.

בשנה שעברה התגלה כי הרכיב שאחראי לניפוח כריות האוויר של טקאטה חשוף לחדירת לחות, דבר שמגביר את עוצמת פיצוץ הכרית עד כדי פגיעה אנושה בנהג, ובחודש שעבר תבעה כרית האוויר של החברה קורבן נוסף: גבר אמריקאי נהרג לאחר שכרית האוויר בטנדר שלו פורד ריינג'ר הכתה בפניו בעוצמה. בעקבות זאת פתח ארגון הבטיחות בדרכים האמריקאי בחקירה, וזו העלתה כי כריות האוויר המסוכנות הותקנו בדגמי רכב רבים שטרם נקראו לריקול. גורמים בממשל האמריקאי חשפו כי עם היצרנים שדגמיהם יהיו מעורבים בפרשה נמנים פורד, אאודי, מרצדס ופולקסווגן. על פי הערכות ראשוניות, במסגרת הריקול יזומנו בארצות הברית לבדה כ־4 מיליון כלי רכב.

עם הדגמים שבהם התגלו עד כה כריות אוויר פגומות של טקאטה נמנים ב־מ־וו סדרה 3 סדאן, ב־מ־וו X5, קרייזלר 300, פורד מוסטאנג, הונדה אקורד, הונדה סיוויק, מיצובישי לאנסר, סובארו אימפרזה. כריות האוויר הקטלניות של היצרנית היפנית גרמו עד כה לעשרה מקרי מוות מתועדים.

בישראל זומנו עד כה למוסכים עשרות אלפי מכוניות מדגמים שונים כדי לעשות ריקול של כריות אוויר מתוצרת טקאטה. בין היתר זומנו מי שבבעלותם טויוטה קורולה, טויוטה יאריס, מאזדה 6, מאזדה BT50, ניסאן אלמרה וניסאן אקס טרייל.

כרית אוויר תקולה של טקאטה שהוסרה מדגם של הונדה. הריקול ייתרחב, צילום: רויטרס כרית אוויר תקולה של טקאטה שהוסרה מדגם של הונדה. הריקול ייתרחב | צילום: רויטרס כרית אוויר תקולה של טקאטה שהוסרה מדגם של הונדה. הריקול ייתרחב, צילום: רויטרס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות