אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנשיא לשעבר שמעון פרס פונה לבית החולים שיבא

הנשיא לשעבר שמעון פרס פונה לבית החולים שיבא

צוות טיפול נמרץ שהוזעק לביתו של נשיא המדינה לשעבר ערך לו בדיקת א.ק.ג שבה אובחנה הפרעת קצב קלה בלבו. כך מסרה הדוברת שלו. בבדיקה הוחלט לפנותו לבית החולים שיבא שבו עבר לאחרונה צנתור עקב התקף לב קל

24.01.2016, 20:54 | רותם אליזרע, ynet

ניידת טיפול נמרץ של מד"א הוזעקה הערב (יום א') לביתו של נשיא המדינה לשעבר שמעון פרס שהתלונן על לחצים בחזה ופינתה אותו לבית החולים שיבא. פרס נמצא בהכרה וההחלטה על הפינוי התבצעה לאחר בדיקת א.ק.ג, שאיבחנה הפרעת קצב קלה.

פרס עם שחרורו מבית החולים לפני עשרה ימים, לצד הדוברת איילת פריש פרס עם שחרורו מבית החולים לפני עשרה ימים, לצד הדוברת איילת פריש פרס עם שחרורו מבית החולים לפני עשרה ימים, לצד הדוברת איילת פריש

מלשכת פרס נמסר כי הנשיא התשיעי חש הערב כאבים בחזה ולאחר בדיקת אק"ג שנעשתה על ידי פרמדיק, אובחן כסובל מהפרעת קצב קלה בלבו. "על פי החלטת רופאיו, פרס ישהה הלילה בבית החולים להשגחה וסדרת בדיקות", נמסר.

לפני עשרה ימים פונה פרס לבית החולים אחרי שלא חש טוב. הוא עבר צינתור שהוכתר בהצלחה ולאחר חמישה ימי אשפוז שוחרר לביתו. פרס עבר צנתור מיידי ונמצאה היצרות קשה של אחד העורקים.

מנהל מרכז הלב בשיבא, פרופ' אלדר מיכאל, הוסיף שאכן הייתה טרשת באזור שהיה מוצר, אבל יתר העורקים נראים תקינים: "מדובר באירוע לבבי קל. צריך להודות לרופאי מכון הלב, פרס הוכנס במהירות לחדר הצנתורים. העורק שנמצא חסום נפתח במהירות וביעילות ובצורה מושלמת, ולכן הפך את האירוע לקל".

עם שחרורו אמר פרס: "אני שמח לשוב לעבודה ומתרגש לשרת את המדינה. זה הזכיר לי את הרוח של מייסד תל השומר שאמר שכולנו שווים ושצריך לטפל לא במחלה אלא באנשים עצמם. לו זה היה קורה בתקופה אחרת ובמקום אחר, אני לא יודע מה היה קורה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

2 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
"רשעים, אפילו על פתחו של גיהנום אינם חוזרים בתשובה"
לא שאני "קובר" אותו, וחו"ח אינני מייחל למותו. אבל לאור סדרת בעיות הלב שלו, אי אפשר שלא לחשוב על כך שיומו האחרון מתקרב, והוא ייאלץ לתת בבוא העת את הדין על מעלליו הרבים בפני בית-דין של מעלה, ששופטו אינו נגוע בפוליטיקה וסיאוב. אין ספק שמדובר באדם שחסרונו בעולם הזה יורגש - ככל הנראה לטובה. אומרים "מודה ועוזב - ירוחם". משמעון פרס אין ככל הנראה סיכוי כלשהו לקבל הודאה או התנצלות על מעשיו, למרות שובל ההרוגים המחריד שרעיונות-העיוועים שלו הותירו מאחריהם. נראה כאילו אין אצלו את היכולת הפסיכולוגית לעבור תהליך שאפילו דומה במקצת לחשבון-נפש. ניכר כי כל חייו היה אדם של "אני ואפסי", רודף כבוד ושררה שאין בזוי ממנו, פשפש שעלה מעלה תוך ניצול (לעתים קרובות ציני) של חולשות המערכת הפוליטית הישראלית. אין שום סיבה שמי מתכונות נלוזות אלה תשתנה אצלו בערוב ימיו. לכן, לפחות מבחינתי, גם אם לא יודה אלא רק יעזוב - ירוחם. את פשעיו תשפוט ההיסטוריה לאחר שאבק היחצ"נות שלו (שמיליונים רבים מתקציב המדינה הושקעו בו), יתפוגג.
ריש לקיש  |  24.01.16