אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השר כץ: אם המדינה רוצה את המיזם של אובר - שתפצה במיליארדים את נהגי המוניות צילום: מיקי אלון

השר כץ: אם המדינה רוצה את המיזם של אובר - שתפצה במיליארדים את נהגי המוניות

שר התחבורה התייחס למחלוקת עם רה"מ סביב כניסת השירות של אובר הנשען על נהגי רכב פרטיים. הוא הכחיש כי הוא מושפע מלחצים: "אני לא יודע מאיפה המיתולוגיה על כוחם של נהגי המוניות"

25.01.2016, 10:17 | רוני זינגר
שר התחבורה ישראל כץ התייחס הבוקר לנושא אי כניסתה של המיזם של חברת "אובר" לפעילות בישראל ואמר: "אם המדינה רוצה להכיס את אובר, היא צריכה 8-9 מיליארד שקל כדי לפצות את נהגי המוניות". את הדברים אמר בפתח דיון שמתקיים הבוקר בוועדת הכלכלה בנושא הרפורמה בענף הרכב.

בתחילת הדיון התייחס יו"ר הוועדה איתכן כבל לנושא, ברקע הוויכוח שהתפתח אתמול בישיבת הממשלה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לשר כץ, לאחר שנתניהו האשים את כץ כמי שמושפע מלחצים פוליטיים ולכן לא מאפשר את כניסתה של "אובר X" - מיזם הסעות הנשען על נהגי רכב פרטיים - לפעילות בישראל.

קראו עוד בכלכליסט

אובר X היא אפליקציה המאפשרת לכל אדם להפוך לנהג מונית זמני ולהציע נסיעה בתשלום לכל דורש. הנהג קובע את גובה התשלום.

כבל אמר כי הוועדה תדון בהמשך גם בנושא פעילות "אובר" וכץ מצדו התייחס לעימות שהיה בממשלה ואמר: "אני לא יודע מאיפה המיתולוגיה הזו על כוחם של נהגי המוניות. זה לא ציבור חזק, זה לא יבואני הרכב עם כל הכבוד. זה ציבור עובד שמתמודד עם מציאות והתפקיד שלי זה לאפשר להם התמודדות בתנאים שווים. מי שמשלם עבור רישיון מוניות לא יכול שמישהו יבוא עם הרכב הפרטי ויתמודד מולו. אם המדינה רוצה להכניס את זה, שתחליט ותיתן 8-9 מיליארד שקל לפצות את נהגי המוניות. אני לא מושפע מלחצים".

 

ישראל כץ ואובר X, צילום: עומר מסינגר, יוסי זליגר ישראל כץ ואובר X | צילום: עומר מסינגר, יוסי זליגר ישראל כץ ואובר X, צילום: עומר מסינגר, יוסי זליגר

"איני יכול להשפיע על המיסוי המוטל על כלי רכב"

בנושא חוק רישוי רכב, אמר כץ בדיון כי אינו יכול להשפיע על היקף המיסוי שמוטל על מכוניות.

חוק רישוי רכב הוא החוק המיועד להסדיר את ענף הרכב בישראל – בין היתר הוא קובע מי מורשה לייבא רכב לישראל, לתפעל מוסך, לייצר ולייבא חלקי חילוף לרכב. לדברי כץ: "ההכנסות ממיסוי רכב מהוות נדבך מהותי בהכנסות המדינה, אך יש גם דברים נוספים שניתן לעשות על מנת להוזיל את המכוניות – התחרות תוזיל את המכוניות ואת החלפים וזהו תפקידנו כנבחרי הציבור", הסביר.

עוד הדגיש כץ: "חוק רישוי רכב הוא חוק מהפכני, אני מעדיף לבצע מהפכות צרכניות על פני לבצע הפרטות. אנו רואים את השפעתן של הפרטות ברשתות שמתפרקות ופוגעות בעובדים. התחרות שבכוונתנו להוביל בענף הרכב היא תחרות אמיתית ונכונה. היא מרחיבה את היקף העוסקים בענף. היא מאפשרת הוזלה של מחירי חלקי חילוף. רפורמה נכונה היא רפורמה שמאפשרת כניסה של גורמים חדשים לענף, תוך יצירת תחרות הולמת, הוגנת ושיווניונית. אנו מקדמים רפורמה שתאפשר קליטה של עובדים חדשים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

37 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

37.
שכולם ידעו על מה הפיצוי.
מונית לא רשאית לעבוד ללא זכות ציבורית שזה בעצם המספר שמוטבע על הכובע הצהוב שנמצא על גג המונית . את המספר הזה המדינה מוכרת לכל אחד שרוצה להפעיל מונית ב240.000 אלף שקל אז אני שואל , האם הגיוני שהמדינה מכרה לנהג מונית בסכום כזה ומתחת לאף תאשר לאובר לעבוד ברכב פרטי ללא זכות ציבורית ? האם לא ראוי שתחזיר לנו את הסכום הזה אם היא מעוניינת להכניס את אובר ?
משה  |  29.06.20
35.
למה באמת ישראל כץ לא רוצה אובר? רוצים לדעת?
נכון. אובר הורגת את המוניות. זה תהליך רב שנתי שכבר התחיל בהרבה מקומות ולא יסתיים. מוניות? קונספט ארכאי, מיושן, יקר, לא יעיל, מקומט. ישראל כץ, מתושלח החי בעבר, נראה כהפך הגמור מכחלון. טורפדו נגד חידושים, וירוס נגד טובת הציבור, זוועה המייצגת את רוב הפוליטיקקים בארץ. בגלל אנשים כמוהו המתנגדים לקדמה ולאיכות חיים עזבתי את הארץ, ואתם מוזמנים לעקוץ ככל שתרצו. אני לא אכנס אפילו לקרוא תגובות, אלא אם תתקפו באופן יצירתי :-) איש ציבור תפקידו אחד. לדאוג לציבור, גם על חשבונו. לא ישראל כץ ולא ביבי ולא ציפי ולא קיקי ולא שטיקי יקבעו איך הולכים להתנהל חיינו בעתיד, הציבור והעם יקבע. אני מציע לישראל כץ בידידות להתפטר מתפקידו, אותו הוא לא ממלא לטובת הציבור.
אבי , לאס וגאס  |  26.01.16
לכל התגובות