אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"הקיבוצים לא משכו דיבידנד מאלון או החברות הבנות - מאז 2011" צילום: ראובן קופיצ'ינסקי

"הקיבוצים לא משכו דיבידנד מאלון או החברות הבנות - מאז 2011"

הקיבוצים המחזיקים 47% מאלון מכחישים קשר למעורבותם במשבר אליו נקלעה מגה. מזכ"ל התנועה הקיבוצית: "אנו סומכים את ידנו על הנאמנים"

25.01.2016, 10:32 | נורית קדוש

הקיבוצים המחזיקים 47% מאלון רבוע כחול בעלת מגה מכחישים קשר למעורבותם במשבר אליו נקלעה הרשת. "משנת 2011 לא נמשך כל דיבידנד ע"י הקיבוצים מחברת אלון, מגה או משאר החברות הבנות", כך מסר יאיר ריינמן, יו״ר שולחן הארגונים בדיון שניהלה אתמול מזכירות התנועה. לדברי ריינמן, לא זאת בלבד שהקיבוצים לא משכו דיבידנד מהחברה בשנים האחרונות, "בעקבות משבר מגה העמידו הבעלים ובהם הקיבוצים מאות מיליוני שקלים במזומן ובערבויות לטובת החברה".

קראו עוד בכלכליסט

בדיון שהתקיים בהשתתפות ניר מאיר, מזכ״ל התנועה הקיבוצית, מסר ריינמן לחברי המזכירות דיווח מעמיק על מבנה האחזקות בחברת אלון, ההתנהלות שהובילה למשבר בחברת מגה ועל הצעדים שננקטו בעקבות משבר זה.

סניף מגה בדיזנגוף סנטר סגור, צילום: דוד הכהן סניף מגה בדיזנגוף סנטר סגור | צילום: דוד הכהן סניף מגה בדיזנגוף סנטר סגור, צילום: דוד הכהן

במהלך הדיון הסביר ניר מאיר כי מאז ימי משבר הקיבוצים וההתאוששות ממנו, התנועה הקיבוצית איננה מנהלת עסקים. הפעילות הכלכלית מנוהלת באופן עצמאי ונפרד על ידי ארגונים הפועלים כקואופרטיבים אזוריים.

במהלך הדיון הובהר כי התנועה הקיבוצית אינה מתכוונת לעצום את עינה לנוכח סכנת גדיעת מקור פרנסתם של אלפי עובדי מגה. וכי התנועה הקיבוצית שותפה לדאגה להמשך פרנסתם של עובדי מגה ומזדהה עם מאבקם הצודק של העובדים למען מכירת מגה "כעסק חי" וכמקשה אחת.

ניר מאיר אמר במהלך הדיון: "אנו סומכים את ידנו על הנאמנים שמונו לחברה על מנת שיובילו למציאת פתרונות אשר יהיו מקובלים על העובדים ולא יפגעו במטה לחמם. אין לי ספק שאירועי מגה יחקרו ע"י גופים אובייקטים וחיצונים ונציגי הקיבוצים ישתפו פעולה ככל שיידרש".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות