אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קריסת  מגה: הנאמנים לא יצליחו למכור את הרשת לפני פסח צילום: עמית שעל

קריסת מגה: הנאמנים לא יצליחו למכור את הרשת לפני פסח

ההבנה שמגה לא תימכר בתוך חודש בשל מורכבות העסקה החלה לחלחל לנאמנים, שנפגשו עם העובדים וביקשו מהם להישאר ולהיערך לפסח. הנאמנים צפויים לבקש להאריך את הקפאת ההליכים בפברואר

26.01.2016, 06:52 | נורית קדוש

נאמני מגה צפויים לבקש בחודש הבא מבית המשפט המחוזי להאריך את הקפאת ההליכים של החברה. ל"כלכליסט" נודע כי אף שהנאמנים רו״ח גבי טרבלסי, עו״ד אהוד גינדס ועו״ד אמיר בר טוב שואפים למכור את הרשת בתוך חודש אחד, הם כבר מבינים שזה ככל הנראה לא יקרה. אחד המהלכים שנבעו מההבנה הזאת היא פגישה שערכו הנאמנים בתחילת השבוע עם עובדים במטה מגה, שבמסגרתה ביקשו מהם להיערך לקראת חג הפסח שיחול השנה באמצע חודש אפריל.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי גורם במגה, במהלך הפגישה ניסו הנאמנים להרגיע את עובדי המטה, שחלקם כבר החלו לתור אחר עבודות ברשתות אחרות, וביקשו מהם להישאר ולהתרכז בהכנת הרשת לפסח בכל הנוגע למהלכי סחר ושיווק. ההיערכות לחג צפויה להתחיל ברשתות המזון כבר בחודש הבא, בין היתר בקביעת מבצעי חג עם הספקים, היערכות עם מהלכי שיווק לרשת ועוד.

נחום ביתן, מבעלי יינות ביתן. רוכש פוטנציאלי, צילום:  שוקה כהן נחום ביתן, מבעלי יינות ביתן. רוכש פוטנציאלי | צילום: שוקה כהן נחום ביתן, מבעלי יינות ביתן. רוכש פוטנציאלי, צילום:  שוקה כהן

לסניפים סגורים יש מחיר השבתת מגה בשני שעבר עלתה 8 מיליון שקל ל"כלכליסט" נודע כי השבתת סניפי הרשת בשבוע שעבר, אז הגיעו העובדים להפגין בכניסה לביהמ"ש, הביאה להמשך אובדן ההכנסות נורית קדושלכתבה המלאה

סוגיית תזמון המכירה עלתה גם במפגשים שניהלו הנאמנים עם קונים פוטנציאליים למגה. ״הנאמנים אמרו לנו שהם מעוניינים למכור את הרשת בתוך חודש, אבל הם כבר מבינים שזה ככל הנראה לא יתאפשר״, טוען אחד מהקונים הפוטנציאליים ששוחח עם הנאמנים. לדבריו מדובר בעסקה מורכבת שמחייבת תיאום עם רשות ההגבלים העסקיים, אבל גם עם גורמים נוספים ובראשם ההסתדרות. "אף שמדובר ברכישה מהקפאת הליכים, שעל פניו משחררת את הקונה ממחוייבויות לעובדים, במקרה הנוכחי יש חשש כבד שאם העובדים יתנגדו לעסקה שתיחתם הם עלולים להשבית את הרשת", הוא אומר. בשבוע הבא יפתחו הנאמנים את חדר המידע, כך שהקונים יוכלו להיחשף למלוא המשמעויות של הרכישה בכדי שיגבשו הצעות מחיר.

סניף סגור של מגה בתל אביב סניף סגור של מגה בתל אביב סניף סגור של מגה בתל אביב

רשת מתפרקת מחפשת קונה בכמעט מיליארד שקל

כפי שנחשף השבוע ב"כלכליסט", נאמני מגה מקווים לקבל במכירת הרשת כ־800 מיליון שקל. הסכום מבוסס על 500 מיליון שקל עבור הסניפים, הציוד, המוניטין ועוד, 130 מיליון שקל עבור המלאי ו־160 מיליון שקל - הסכום הנמצא בקופת הרשת.

 

מגה עסק משפחתי קרובי המשפחה של דודי ויסמן ורותי שטרית בקבוצת אלון מבדיקת "כלכליסט" עולה כי חגיגת הבונוסים והתנאים המפליגים ברשת לא אפיינה לא רק את השבועות שקדמו לקריסתה, אלא רווחה בחברה לאורך השנים נורית קדוש, 75 תגובותלכתבה המלאה

בענף המזון הגדירו את הסכום הזה כמופרך, למעט החלק הנוגע ליתרת המזומן שתישאר בקופה בעת המכירה ולמלאי שיוערך במועד המכירה. ביחס לתמורה עבור הרשת עצמה, לפי הערכות מדובר בסכום גבוה שהוצג מתוך הבנה שהוא עתיד לרדת משמעותית במסגרת משא ומתן. עם זאת, מאחר שהקונה יקבל רשת עירונית נקייה מחובות, ללא מחוייבות לחוזי שכירות ולעובדים, צפויה התעניינות של קונים רבים שבמהלך התמחרות עשויים להגדיל את התמורה שיציעו בשלב הראשון. גם מכירה בחלקים יכולה להשיא תמורה גבוהה, כפי שקרה עם מכירת סניפי יו.

נאמני מגה: רו"ח גבי טרבלסי, עו"ד אהוד גינדס ועו"ד אמיר בר טוב, צילום: עמית שעל נאמני מגה: רו"ח גבי טרבלסי, עו"ד אהוד גינדס ועו"ד אמיר בר טוב | צילום: עמית שעל נאמני מגה: רו"ח גבי טרבלסי, עו"ד אהוד גינדס ועו"ד אמיר בר טוב, צילום: עמית שעל

העובדים יקבלו שכר מלא על חודש ינואר

בתוך כך הגישו אתמול עורכי הדין של העובדים שתי בקשות לאישורו של בית המשפט המחוזי. הבקשה הראשונה נוגעת לאישור הסכמות בין העובדים לנאמנים ומטרתה להסדיר את כל הנושאים הקשורים לעובדים, המשך העסקתם והתנאים שלהם. בבקשה זו סוכם בין הנאמנים לעובדים כי שכר ינואר 2016 ישולם במלואו - כלומר שכל סכום המשכורת נטו ייכנס לחשבונות העובדים, וזאת אף שחלק משכר העבודה בחודש ינואר - מתחילת החודש ועד ליום מינוי הנאמנים בשבוע שעבר - נחשב כשכר עבודה שיש לתבוע ולקבל בעתיד במסגרת חובות עבר של החברה לעובדים.

עוד סוכם כי העסקת העובדים תיעשה כך שתנאי השכר ותנאי העבודה שהתקיימו ערב ההקפאה יישארו גם לאחריה. כך כל שינוי בתנאי השכר או בתנאי ההעסקה יצריך הסכמה של הוועד או פניה לבית המשפט.

בנוסף הוגשה בקשה לאישור תשלום על חשבון דין קדימה לעובדים מפוטרים. מטרת בקשה זו היא לאפשר תשלום לעובדים שפוטרו מהחברה ערב מתן צו ההקפאה, במסגרת תוכנית ההבראה, סגירת סניפי You והצמצומים במטה ובמרכז הלוגיסטי.

לאחר מתן צו ההקפאה נוצר מצב שלפיו חלק מהעובדים שפוטרו לא קיבלו את מלוא הכסף שמגיע להם היות וגמר החשבון, כולל המענקים, נחשב עם כניסת צו ההקפאה לתוקף לחוב עבר - כלומר חוב שישולם בהמשך ההליך, במסגרת תביעות החוב. על מנת להקל על עובדים אלו הוגשה לבית המשפט בקשה לאשר לנאמנים לשלם לעובדים אלו על חשבון החוב המגיע להם. התשלום יוגבל לסכום שניתן לשלם על פי החוק בדין קדימה לעובדים, עד לגובה של 24.5 אלף שקל ובכפוף לכך שיהיה מספיק תזרים בקופת הנאמנים לשלם סכום זה.

את עובדי מגה מייצגים עורכי הדין גלילה ואלון הורנשטיין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות