אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השבתת מגה בשני שעבר עלתה 8 מיליון שקל צילום: דוד הכהן

השבתת מגה בשני שעבר עלתה 8 מיליון שקל

ל"כלכליסט" נודע כי השבתת סניפי הרשת בשבוע שעבר, אז הגיעו העובדים להפגין בכניסה לביהמ"ש, הביאה להמשך אובדן ההכנסות

26.01.2016, 08:32 | נורית קדוש

הרוכשים הפוטנציאליים של מגה חוששים מהשבתת הרשת, ויש להם סיבה מוצדקת. ל"כלכליסט" נודע כי השבתת הסניפים ביום שני בשבוע שעבר, אז הגיעו העובדים להפגין בכניסה לבית המשפט בשעה שהתקיים הדיון בהקפאת ההליכים, עלתה לרשת כ־8 מיליון שקל באובדן הכנסות. המכירות, שעמדו לפני כשבועיים על 48 מיליון שקל בשבוע, צנחו בשבוע זה לכ־37 מיליון שקל בלבד - כלומר ירדו אף מעבר לירידה שנגרמה מהשבתת הרשת.

סניף סגור של מגה בעיר סניף סגור של מגה בעיר סניף סגור של מגה בעיר

מדובר בירידה שנמשכת מאז שהגיעה מגה למכירות בגובה 81 מיליון שקל בשבוע בחודש אוקטובר. בשלב ההוא היה מדובר בסכום שנקבע כיעד לאיזון תפעולי, אולם ימים ספורים לאחר ההגעה ליעד פרץ משבר בין בעלי השליטה במגה לבין מחזיקי האג"ח של קבוצת אלון. במהלך המשבר אמר יו"ר אלון רבוע כחול אביגדור קפלן את הדברים הבאים למחזיקי האג״ח: "אם אתם לא מאמינים במגה, יש לכם דרך לעשות מעשה״. בעקבות המשבר החלו גם הספקים של מגה לגלות חוסר אמון ברצונם של בעלי השליטה להציל את החברה וצמצמו אספקות תוך הצבת דרישות לערבויות או תשלום במזומן.

בעקבות זאת ונוכח המחסור בסחורות בסניפי הרשת - המכירות צנחו. המשבר האחרון עם הספקים בתחילת החודש הוביל לעצירת אספקות לסניפים ולצניחת המכירות לשפל חסר תקדים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות