אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסוחר שעשה 6,200% על השוק הסיני: "תהמרו נגד השוק או תצאו החוצה" צילום: בלומברג

הסוחר שעשה 6,200% על השוק הסיני: "תהמרו נגד השוק או תצאו החוצה"

הואנג ווימין (Huang Weimin), מנהל קרן הגידור יורונג (Yourong Fund), ממליץ למכור את המניות הסיניות לפני שיהיה מאוחר מדי: "מדד שנגחאי עלול ליפול בעוד 15% במחצית הראשונה של השנה"

26.01.2016, 12:49 | שירות כלכליסט

הואנג ווימין (Huang Weimin), מנהל קרן הגידור שההימורים שביצע בשנה שעברה על החוזים העתידיים של המדדים הסינים הניבו תשואה של 6,200%, ממליץ למשקיעים למכור את המניות שלהם, לפני שיהיה מאוחר מדי.

קראו עוד בכלכליסט

הואנג (45), שעבד בעבר בחברה ממשלתית, נהנה מאלמוניות עד שבשנה שעברה הפך לכוכב בורסה בעקבות הימורים מתוזמנים היטב על הכיוון שבו יסחרו מחירי המניות בשוק החוזים העתידיים. הוא הצליח להפוך את קרן יורונג (Yourong Fund) שבבעלותו לבעלת הביצועים הטובים ביותר במדינה. כעת ממשיך הואנג עם רצף הניצחונות גם בשנה החדשה, ורשם החזר של 35%, נכון ל-22 בינואר, לאחר שמכר חוזים עתידיים על המדדים ימים ספורים לפני שהשוק רשם את הפתיחה הגרועה ביותר לשנה. מדד שנגחאי המשולב צנח ב-4.6% היום (שלישי), כך שמאז תחילת השנה ההפסדים עומדים על 22%.

הואנג, שפתח את הקרן ב-2014, אומר כי מדד שנגחאי עלול ליפול ב-15% נוספים במחצית הראשונה של השנה, על רקע האטה נוספת בצמיחה והיחלשות של היואן שיובילו לתזרימים החוצה של הון מהשוק. לפיכך, הוא מאמין כי למשקיע הממוצע בבורסה הסינית עדיף לעבור למזומן.

 , צילום: Gettyimages, אימג צילום: Gettyimages, אימג'בנק  , צילום: Gettyimages, אימג

"איני אופטימי לגבי השנה הנוכחית",אומר הואנג, שמנהל נכסים בשווי מעל 100 מיליון יואן (15.2 מיליון דולר). "העצה שלי היא להחזיק במזומן, ולהמתין ולראות".

בשלב זה נראה שמרבית 99 מיליון המשקיעים בסין מקשיבים לעצתו. נפח המסחר בשוק המניות המגלגל 5.6 טריליון דולר צנח בשבוע שעבר לרמתו הנמוכה ביותר מזה שלושה חודשים. בדומה, המסחר בחוזים העתידיים ירד ב-99% מאז יוני.

יכולתו של הואנג להרוויח מהטלטלות בשוק הפכו אותו לכוכב בתעשיית קרנות הגידור של המדינה, שמתקשה להתמודד עם התנודות במחירים, שטיפסו בשנה שעברה לרמה הקיצונית ביותר מאז 1997. מעל 700 קרנות נאלצו להתפרק ב-2015, והירידה השנה של 18% במדד שנגחאי המשולב, תגרום לקרנות רבות לקרוס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות