אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראש ממשלת מלזיה זוכה משחיתות: 681 מיליון דולר שנמצאו בחשבונו היו "תרומה אישית" מסעודיה צילום: בלומברג

ראש ממשלת מלזיה זוכה משחיתות: 681 מיליון דולר שנמצאו בחשבונו היו "תרומה אישית" מסעודיה

התובע הכללי שמונה בידי ראש הממשלה קבע לאחר בדיקה כי המיליונים שהועברו לחשבונו האישי של נאג'יב רזאק היו "תרומה אישית" ממשפחת המלוכה הסעודית. לדבריו, 620 מיליון דולר מהסכום הוחזרו לתורמים לאחר "לא נעשה בהם שימוש"

26.01.2016, 16:18 | שירות כלכליסט
ראש ממשלת מלזיה נאג'יב רזאק זוכה מחשד לשחיתות, לאחר שהתובע הכללי במדינה קבע שתשלום של 681 מיליון דולר שהועבר לחשבונו האישי של רזאק היה "תרומה אישית" מצד משפחת המלוכה הסעודית.

התרומה האלמונית הזו הציתה שערורייה פוליטית במלזיה, מאז נחשפה במסגרת חשיפת שחיתות סביב קרן ההשקעות הכושלת 1MDB שהקים ראזאק. אולם התובע, מוחמד אפנדי עלי, שמונה על ידי ראש הממשלה באופן אישי לאחר פיטוריו של התובע הקודם שהחל בחקירה, זיכה את רזאק.

לדבריו של אפנדי בדיקה של הראיות שנאספו על ידי הסוכנות נגד שחיתות מצאה כי הכסף היה "תרומה אישית ממשפחת המלוכה הסעודית". אפנדי לא סיפק פרטים נוספים על ההסדר התמוה, אך הוסיף כי 620 מיליון דולר מהסכום הוחזרו לתורמים לאחר שלא נעשה בהם שימוש.

קואלה לומפור, בירת מלזיה, צילום: shutterstock קואלה לומפור, בירת מלזיה | צילום: shutterstock קואלה לומפור, בירת מלזיה, צילום: shutterstock

"אני מרוצה שלא מצאנו שום ראיות שיוכיחו שהתרומה הייתה מעין הכרת תודה שהוענקה בצורה מושחתת", אמר. "הראיות שנאספו במהלך החקירה לא מצאו שהתרומה הועברה כתגמול לעשייה או איסור על עשייה, או לכל דבר אחר הקשור

לתפקידו כראש ממשלה".

רזאק גרס כל העת כי פעל כשורה ולא הרוויח תועלת אישית מהתשלום. יועציו טענו בעבר כי זו הייתה תרומה מצד תורם אלמוני במזה"ת עבור ארגון UMNO שהקים לפני הבחירות ב-2013. אך אופן ההעברה של התשלום לחשבונו הפרטי והגודל שלו, גררו ביקורת רבה. ראש הממשלה לשעבר מהאתיר מוחמד הוביל את המתקפה וקרא להתפטרותו של רזאק, שהיה בעבר בן חסותו.

אולם רזאק הדף את הביקורות ובמקום פיטר שרים בקבינט, כולל את סגנו שאמר כי עליו לענות על שאלות בנוגע לתשלום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות