אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האוצר: המכרז למכירת תעש יימשך כרגיל - למרות בדיקת המבקר צילום: בלומברג

האוצר: המכרז למכירת תעש יימשך כרגיל - למרות בדיקת המבקר

בכך מאמץ המשרד את המלצת ועדת המכרזים ברשות החברות הממשלתיות. הוועדה קבעה, פה אחד, כי המידע שהציג המבקר בנוגע לחשש לניגוד עניינים במכרז - אינו מבוסס

26.01.2016, 20:13 | רוני זינגר

המכרז למכירת תעש יימשך כרגיל - כך הודיע מנכ״ל משרד האוצר, שי באב"ד, למבקר המדינה, יוסף שפירא. המכרז יימשך אף שכעת יש בו מתמודדת אחת בלבד - אלביט; יתר החברות הודיעו על פרישה מהמכרז, ולא ברור אם יחזרו בהן מההחלטה.

קראו עוד בכלכליסט

בכך מאמצים שר האוצר, משה כחלון, ושר הביטחון, משה יעלון, את המלצת ועדת המכרזים ברשות החברות הממשלתיות. הוועדה קבעה, פה אחד, כי המידע שהציג מבקר המדינה בנוגע לחשש לניגוד עניינים במכרז ולהתנהלות לא תקינה - אינו מבוסס.

חשובה במיוחד היתה עמדתם של שני חברים בוועדה - היועץ המשפטי של האוצר יואל בריס וסגן החשבת הכללית אבי גבאי, שלפיה יש להמשיך במכרז. בוועדה חברים גם יו"ר רשות החברות אורי יוגב, סגנו מאיר שמרה, היועצת המשפטית של הרשות דלית זמיר, וכאמור בריס וגבאי. יוגב החליט להמשיך במכרז, ואילו באב"ד תמך בהקפאתו.

לפני כשבועיים נפגש שפירא עם באב"ד ויוגב, וחשף בפניהם את המידע שהגיע אליו בנוגע להתנהלות לקויה במכרז. בין השאר, מדובר בטענות למעורבות של בעלי עניין לטובתה של אלביט - חברות ראיית חשבון וחברת ייעוץ כלכלי מובילה שעל פי הבדיקה שימשו כיועצות גם לצד המוכר וגם לצד הקונה.

בעקבות הפגישה הוחלט במשרד האוצר לפנות לחברי ועדת המכרזים ולקבל מהם את המלצתם באשר להקפאה או המשך הליך מכירת תעש. כאמור, הוועדה החליטה להמשיך במכרז. במקביל, מבקר המדינה ממשיך את בדיקתו בעניין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות