אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סין נגד ג'ורג' סורוס: "הפסק להמר נגד שער היואן" צילום: בלומברג

סין נגד ג'ורג' סורוס: "הפסק להמר נגד שער היואן"

מאמר מערכת במהדורה הבינלאומית של עיתון ממשלתי סיני יצא נגד המשקיע המיליארדר, שמבצע מכירות חסר של המטבע המקומי

26.01.2016, 21:38 | שירות כלכליסט

כלי התקשורת הממשלתיים בסין הזהירו את המשקיע המיליארדר ג'ורג' סורוס שלא להמר על ירידה בשער היואן והדולר ההונג־קונגי על רקע החששות מהיחלשות הכלכלה השנייה בגודלה.

"ההימור של סורוס נגד היואן והדולר ההונג־קונגי לא יצליח, אין ספק לגבי זה", נכתב במאמר דעה שהתפרסם בעמוד השער של היומון "פיפל'ס דיילי".

הצמיחה הכלכלית של סין הואטה ברבעון הרביעי ל־6.8%, השיעור הנמוך ביותר מאז המשבר הפיננסי העולמי ב־2008. שיעור הצמיחה השנתי הרשמי השנתי בסין עמד על 6.9% ב־2015 — הנתון הנמוך ביותר מאז 1990. עם זאת, במאמר נכתב כי הכלכלה נותרה יציבה למרות התנודות בשוקי המניות והיחלשות היואן מול הדולר.

ג ג'ורג' סורוס | צילום: בלומברג ג

סוכנות החדשות הסינית הרשמית שינחואה הקדימה את היומון ופרסמה מאמר פרשני בשבת, שלפיו משקיעים חכמים בעלי ראייה לטווח הארוך צריכים לנצל את ההזדמנויות שיוצרות הרפורמות בכלכלה הסינית. "יש שמאמינים ששוק ההון של סין חווה משבר עמוק והם מנסים לנצל אותו באמצעות פעולות ספקולטיביות ואפילו מכירות בחסר (שורט) מרושעות", נכתב במאמר וגם צוין בו כי פעילויות מסוג זה יובילו לנקיטת צעדים משפטיים.

סורוס, שהונו הוערך בידי המגזין פורבס ב־24.5 מיליארד דולר, התראיין לסוכנות הידיעות בלומברג בסוף השבוע שעבר והסביר כי הוא מהמר נגד מדד S&P 500 בבורסת ניו יורק, המדינות המייצרות סחורות והמטבעות של מדינות אסיה, בלי לציין במפורש את המטבעות הסיניים וההונג־קונגים. סורוס גם ציין כי בה בעת הוא רוכש אג"ח אמריקאיות. הבנק המרכזי של סין התחייב לשמור על שווי היואן יציב מול סל מטבעות זרים, ובבנק המרכזי של הונג קונג הודיעו כי אין להם תוכניות לבטל את הצמדה של המטבע לדולר האמריקאי, על אף התנודות האחרונות בשוק ההון. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות