אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חדוה בר בוועדת הכספים: "המערכת הבנקאית הוגנת" צילום: נמרוד גליקמן

חדוה בר בוועדת הכספים: "המערכת הבנקאית הוגנת"

המפקחת על הבנים הגיעה הבוקר לדיון בנושא מערכת הבנקאות והכריזה על היעדים האסטרטגיים לשנים הקרובות: "קודם כל נפעל לשמור על היציבות, להגדיל את התחרותיות ולצמצום הסיכונים הגדולים "

27.01.2016, 09:50 | שאול אמסטרדמסקי
ההוגנות במערכת הבנקאית עלתה מאוד בשנים האחרונות וכיום זו מערכת הוגנת. אם אנחנו מוצאים פעולות לא הוגנות אנחנו מטפלים בזה״, כך אמרה הבוקר המפקחת על הבנקים חדוה בר בדיון בוועדת הכספים בנושא מערכת הבנקאות.

קראו עוד בכלכליסט

בר המשיכה: "ישבנו בחודשים האחרונים וחשבנו איך אני מגדירים, מה המטרות שלנו. אנחנו רוצים להיות פיקוח מקצועי ויוזם לטובת הציבור והמשק. כשאנחנו שואלים מה היעדים האסטרטגיים שלנו לשנים הקרובות, אנחנו קודם כל נפעל לשמור על היציבות ולצמצום הסיכונים הגדולים".

לדברי בר, "בשנים האחרונות ראינו שבנקים גדולים ידועים ומנוסים באירופה ובארה״ב פשטו את הרגל ואנחנו צלחנו את המשברים האלה בשלום ואנחנו חייבים להמשיך לשמור על זה, כי זו הדאגה הראשונה לצרכנים, לגברת כהן מחדרה. בנוסף, אנחנו רוצים לקדם את התחרות. אנחנו נהיה אקטיביים להגברת התחרות. והיעד השלישי הוא לפעול להגדלת ההוגנות ואמון הציבור במערכת. קידמנו את זה בעבר ונמשיך לקדם את זה".

בר. "הדאגה הראשונה היא לצרכנים, לגברת כהן מחדרה", צילום: אריאל שרוסטר בר. "הדאגה הראשונה היא לצרכנים, לגברת כהן מחדרה" | צילום: אריאל שרוסטר בר. "הדאגה הראשונה היא לצרכנים, לגברת כהן מחדרה", צילום: אריאל שרוסטר

המפקחת על הבנקים המשיכה: ״בחודשים האחרונים הוצאנו חוזר בנושא התייעלות שנותן רוח גבית להתייעלות במסגרת הסכמי העבודה ובצורה מכובדת. צריכה להיות התייעלות משמעותית במערכת הבנקאות. בשבועות הקרובים נוציא מדיניות חדשה שמאפשרת דברים טכנולוגיים חדשים״.

"חברות האשראי יהפכו לשחקניות משמעותיות"

בהתייחסות פומבית ראשונה להמלצות ועדת שטרום להגברת התחרות במערכת הבנקאית אמרה בר כי "כשאנחנו רוצים להגביר את התחרות אני מתכוונת למשקי בית, עסקים קטנים ולנושא של סליקה. נפעל בשנים הקרובות להגדלת התחרות. ראשית, להגדלת התחרות מחוץ למערכת הבנקאית. כלומר שיהיו גופים חוץ בנקאיים שיציעו שירותים בנקאיים תחרותיים. למשל, שתי חברות כרטיסי האשראי שאנחנו תומכים בהפרדתן מהבנקים יהיו שחקניות משמעותיות בעניין הזה. אנחנו נפעל גם להגברת התחרות בתוך המערכת הבנקאית, וזה השיקול גם שעמד לנגד עיני כשאני החלטתי לא לתמוך בהפרדה של חברת כאל מהבנקים הבינוניים״.

נקודה זו נמצאת במחלוקת בוועדת שטרום, כשמשרד האוצר, רשות ההגבלים ונציגים נוספים תומכים בהפרדת שלוש חברות כרטיסי האשראי ולא רק שתיים מהן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
בבנקים לא שמעו על המושג דואר אלקטרוני
בבנקים לא שמעו על המושג דואר אלקטרוני.הם משתמשים בפקס וב....דואר ישראל.!תאמינו או לא,הם מעדיפים לשלוח מכתב בדואר ישראל על דואר אלקטרוני.גם אם אתה אומר להם זו לא הוראה כספית,לא פעולה כספית,רק לשלוח לכם תעודה,צילום מסמך,קבלה, התשובה :בנק ישראל לא מסכים.תשלח לי את זה בפקס אז הוא מסכים.למה? הרי אתם יודעים שהדג מסריח מהראש. בבנקים לא יודעים לומר לך בשירות לקוחות,:"תשאיר את הטלפון שלך ואנחנו נחזור אליך ".בבנקים מעוניינים שתמתין שעה בטלפון כדי לשוחח עם נציג שרות. כאשר אתה מדבר עם נציג שירות,הוא אומר לך:אמרנו להנהלה אבל זה לא עוזר...
דויד חלוצי , תל אביב  |  27.01.16
1.
ההסתדרות מטרפדת כל נסיון להתייעלות במשק!גדלה עקום!
בישראל רוב הציבור מחפש עבודה עם קביעות.ראש קטן,פחות עבודה,ויותר משכורת. פוחדים שבעקבות הייעול יפטרו חלק מהם.החשש נכון.אבל המחיר ללא יעול זה פיטורי כל העובדים. יש כמובן אבטלה סמוייה בכל מקום בשירות הציבור.לא צריך להיות מומחה.בכל מקום רואים עובדים יושבים ולא עושים הרבה.כמה שפחות?יותר טוב למדוכאים! יהיה בסדר אחי
ארץ הסטאראפ!  |  27.01.16