אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיכל הלפרין מונתה לממונה על ההגבלים העסקיים

מיכל הלפרין מונתה לממונה על ההגבלים העסקיים

ועדת האיתור המליצה על הלפרין ועל עו"ד אורי שוורץ שכיהן עד כה כממלא מקום לתפקיד; נתניהו בכובע שר הכלכלה נימק את הבחירה: "הניסיון המשולב שלה במגזר הציבורי ובמגזר הפרטי והבנתה העמוקה בתחום ההגבלים עסקיים, יסייעו לרשות להגיע לאיזון הנכון בין צורכי המשק והמגזר העסקי"

27.01.2016, 12:42 | רוני זינגר

ראש הממשלה וממלא מקום שר הכלכלה והתעשייה, בנימין נתניהו, החליט למנות את עו"ד מיכל הלפרין, לממונה על ההגבלים העסקיים וזאת לאחר שוועדת האיתור בראשות מנכ"ל המשרד עמית לנג, המליצה על שני מועמדים: עו"ד מיכל הלפרין ועו"ד אורי שוורץ.

קראו עוד בכלכליסט

מיכל הלפרין מביאה איתה ניסיון עשיר בתחום ההגבלים העסקיים הן במגזר הציבורי והן במגזר העסקי. בשנים 2006-2002 שימשה כסגן ראש הרשות להגבלים העסקיים והיועצת המשפטית לרשות. ב-2007 הצטרפה עו"ד הלפרין כשותפה וראש מחלקת הגבלים עסקיים במשרד עורכי הדין מיתר, ליקוורניק, גבע, לשם, עורכי דין.

ראש הממשלה וממלא מקום שר הכלכלה והתעשייה, בנימין נתניהו: "הניסיון המשולב של עו"ד הלפרין, הן במגזר הציבורי והן במגזר הפרטי והבנתה העמוקה בתחום ההגבלים עסקיים, יסייעו לרשות להגיע לאיזון הנכון בין צורכי המשק והמגזר העסקי לטובת המשך פיתוח כלכלת ישראל".

הלפרין אמרה היום: "אני מודה לראש הממשלה על האמון שנתן בי. אני רואה במינוי הזדמנות לתרום לכלכה חופשית, צומחת ומתפתחת ולהגדלת התחרות במשק לטובת הצרכנים ואזרחי".

מיכל הלפרין מיכל הלפרין מיכל הלפרין

לפני כשבועיים נודע ל"כלכליסט" כי במסגרת בדיקת ניגודי העניינים של המועמדים לתפקיד הממונה על ההגבלים העסקיים, ולאור העובדה שוועדת האיתור שבמשרד הכלכלה ראתה בהלפרין מועמדת מובילה, הכין משרד המשפטים מסמך מיוחד שהוגש לוועדה ובו פירוט כל המגבלות, כלומר הלקוחות, בהם טיפלה הלפרין ועל כן לא תוכל לעסוק בהם באם תיבחר לתפקיד. מקורות יודעי דבר אמרו כי "למרות המגבלות הוועדה חשה שהיא מועמדת מספיק טובה כדי "לשלם את המחיר" לפיו היא לא תעסוק בלקוחות האלה בתקופה האסורה עליה, כלומר שנה וחצי, ולכן בכל זאת הומלץ על הלפרין כאחת משני המועמדים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות