אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל מוציאה פטנט על סל הובלה לרחפן המשלוחים שלה צילום: גוגל

גוגל מוציאה פטנט על סל הובלה לרחפן המשלוחים שלה

פרויקט השילוח האווירי של גוגל משתכלל: החברה רשמה פטנט על כלי קיבול שיוצב על הקרקע כדי לקלוט את החבילות מהרחפן ולהעביר אותן למחסנים, ומקווה להתחיל לבצע משלוחים כבר ב-2017

27.01.2016, 16:39 | נמרוד צוק
פטנט חדש שגוגל רשמה מספק הצצה נוספת לפרויקט השילוח האווירי Google Wing, המקבילה של ענקית החיפוש לפריים אייר של אמזון. הפטנט מתאר כלי קיבול שיוצב על הקרקע וישמש לאחסון מאובטח של חבילות מרגע הנחיתה על הקרקע (וייתכן שגם שינוע שלהן) עד לאיסוף על ידי הנמען.

קראו עוד בכלכליסט

על פי הפטנט, כלי הקיבול (שתיאורו המדויק לא נכלל בפטנט, אם כי על פי הקונספט נראה כי מדובר בכלי תחבורה רובוטי כלשהו) יאותת לרחפן השילוח האוטומטי באמצעות מתקן איכון מבוסס אינפרא אדום. הרחפן יוריד את החבילה לקרקע באמצעות כבל, לא ברור אם לתוך כלי הקיבול עצמו או בסמוך אליו, והאחרון יאסוף את החבילה ויעביר אותה למחסן או מתקן אחסון אחר.

גוגל החלה לעבוד על פרויקט Wing ב-2012 והוא נחשף לפני שנתיים כאשר החברה ביצעה ניסוי פומבי ראשון שלו באוסטרליה. במהלך הניסוי נחשף כלי הטיס - לא רחפן במבנה הקלאסי אלא מטוס אוטונומי זעיר בעל יכולת המראה ונחיתה אנכיות ויכולת לרחף מעל נקודה קבועה, שמאפשרת לו לשלשל את החבילות לקרקע. לאחר הארגון מחדש של גוגל תחת חברת האם החדשה אלפבית, נשאר הפרויקט תחת אחריות מעבדת גוגל X שפיתחה אותו, ועתה פועלת כישות עצמאית נפרדת מחברת החיפוש.

בנובמבר האחרון הצהיר מנהל הפרויקט דייב ווס כי החברה תוכל להתחיל לבצע משלוחים באופן מסחרי כבר ב-2017, אבל הדבר תלוי באישור הרגולטורים במדינות השונות בהן החברה תפעיל אותו. בארה"ב ממתינים מיזמי המשלוחים המוטסים כמו אמזון פריים אייר לאישור רשות התעופה הפדרלית (FAA).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות