אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נפתלי שני מעוניין להחליף את דירקטוריון BGI צילום: גולן חזני

נפתלי שני מעוניין להחליף את דירקטוריון BGI

על פי עמדתו של שני, לנוכח היותו בעל שעבוד במניות BGI מקנה לו זכות לכינוס האסיפה הכללית של החברה. BGI: "שני אינו בעל מניות בחברה, אין לו זכות לכינוס אסיפות כלליות או למינוי דירקטורים"

27.01.2016, 16:22 | רעות שפיגלמן

נפתלי שני, מבעלי השליטה לשעבר באמבלייז (כיום BSD קראון)  ונושה של פירמידת החברות השולטת בחברת המזון ויליפוד, פרסם אתמול מודעה בעיתונות - הקוראת לכינוס בעלי המניות של BGI, במטרה להחליף את חברי הדירקטוריון שם.

איש העסקים האוקראני גרגורי גרוטובוי רכש באמצע 2015 את השליטה בפירמידה מידיו של אלכסנדר גרנובסקי. השליטה בפירמידה נעשית באמצעות החברה הפרטית ישראל 18. זו מחזיקה ב- BGI ותחתיה נמצאת BSD קראון.

גרנובסקי רכש את אמבלייז ב-2014 אולם לא כל התמורה הועברה לבעלים. כיום, חייבת ישראל 18 לשני כ-8 מיליון דולר, וחוב זה מוגן בבטוחה-שעבוד של 67.7% ממניות BGI, הנמצאות בידי הנאמן עו"ד ארנון גיצלטר.

לפני כמה שבועות פנה שני לחברה והודיע לה שהיא הפרה את ההתחייבות כלפיו ולא שלמה לו את המגיע לו ולכן הבעלות על מניות הבטוחה עברה לידיו. שני טוען עוד כי מכיוון שחוק החברות מאפשר לכל בעל מניות שמחזיק לפחות 5% מהמניות לזמן אסיפה כללית - הוא מימש את זכותו לפני כחודש, כאשר פנה לחברה וביקש שתפרסם זימון לכינוס אסיפת בעלי מניות בשמו. לדבריו BGI לא עשתה זאת ולכן הוא יכול על פי חוק החברות לזמן כינוס אסיפה מטעמו.

בתגובה לכך נמסר  מ BGI כי "מר נפתלי שני הינו נושה של ישראל 18 ומחזיק בבטוחה על מניות השליטה ב-BGI. מר שני מסרב משום מה לפעול על פי דין ותחת זאת שולח מכתבים ומפרסם הודעות מוזרות. לדעת ישראל 18, כפי שנמסרה לחברה, מר שני אינו בעל מניות בחברה וממילא אין לו זכות לכינוס אסיפות כלליות או למינוי דירקטורים בחברת BGI".

נפתלי שני, צילום: גולן חזני נפתלי שני | צילום: גולן חזני נפתלי שני, צילום: גולן חזני

שני, כמו גם בעלי האג"ח של החברה, חוששים שלא יקבלו את כספם. קרן האג"ח בסכום של 17 מיליון שקל אמורה להיות משולמת למחזיקים בחודש מרץ הקרוב ובעלי האג"ח, כמו יתר הנושים, חוששים שלא יקבלו את המגיע להם. זאת משום שפקדונות החברה בבנק אוסטרי, האמורים לשרת את החוב, טרם שוחררו - ההיקף המוערך של הפקדונות הוא מעל 10 מיליון דולר.

שני מתייחס בהודעה לתקשורת אתמול, בין היתר, לניסיונות לבצע רכישות "תמוהות" של נכסים על ידי חברות נלוות לפירמידה ונייהול כושל של המו"מ לסיום תפקידם של האחים ויליגר בויליפוד מבלי להבטיח אי-תחרות בחברה ובעסקיה - לשיטתו.

עוד נמסר מBGI: "החברה תמשיך לפעול כפי שפעלה עד כה לשחרור כספי הפיקדון בבנק האוסטרי. פעולות החברה גרמו לשחרור של מעל 26 מיליון שקל מתוך פיקדון החברה בבנק האוסטרי וזאת נוסף למיליוני דולרים נוספים שהיו מופקדים אצלו במהלך השנים. האחים ויליגר מכרו את השליטה בויליפוד. בינם לבין ויליפוד הסכמי ניהול. החברה החליטה להביא את הסכמי הניהול לסיום על בסיס תנאי הפרישה שסוכמו עם האחים במועד רכישת השליטה בחברה, לרבות על סעיף אי תחרות ובהתאם למדיניות התגמול ובמספר שינויים כפי שאושרו על ידי מוסדות ויליפוד, לרבות אישור אסיפת בעלי מניות ברוב מיוחד, כנדרש על- פי דין"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות