אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסוכנות היהודית תעביר 200 אלף דולר למפרק חברת התעופה טרנסאירו צילום: רויטרס

הסוכנות היהודית תעביר 200 אלף דולר למפרק חברת התעופה טרנסאירו

ההחלטה ניתנה על ידי ביהמ"ש המחוזי בתל אביב, בהמשך לבקשתו של המפרק הזמני של החברה, כי מדובר בחוב לחברת התעופה עבור טיסות של עולים חדשים שמומנו על ידי הסוכנות היהודית. המפרק: "עד היום הכספים לא הועברו לחשבון הפירוק"

27.01.2016, 18:59 | זוהר שחר לוי
הסוכנות היהודית תעביר 200 אלף דולר למפרק חברת התעופה טרנסאירו הרוסית, כך קבע שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, איתן אורנשטיין.

ההחלטה ניתנה בהמשך לבקשתו של המפרק הזמני של החברה, עו"ד יואב בן פורת ממשרד איתן ארז שדרש מהסוכנות את הסכום, חוב לטרנס אירו עבור טיסות של עולים חדשים שמומנו על ידי הסוכנות היהודית.

חברת טרנסאירו, צילום: רויטרס חברת טרנסאירו | צילום: רויטרס חברת טרנסאירו, צילום: רויטרס

לפי בקשתו של המפרק לבית המשפט, הוא פנה במהלך חודש נובמבר לסוכנות במכתב התראה בו דרש מהסוכנות לדווח על הכספים שבידם. "לדאבוני", כתב בבקשה, "עד היום הכספים לא הועברו לחשבון הפירוק ויודגש כי מדובר בחוב משמעותי".

בתגובה טענה הסוכנות היהודית כי ההסכם עליו חתמה הינו מול חברה רוסית, שמקום מושבה סנט פטרסבורג ולא עם טרנסאירו נתיבי אויר, שהיא החברה הרשומה בישראל ונמצאת בהליכי פירוק. "לסוכנות היהודית", כך נכתב, "אין כל ידיעה באשר לסטטוס המשפטי של החברה ברוסיה, ואין ביטחון שחברת תעופה אחרת לא תפנה לסוכנות היהודית בתביעה לתשלום החוב".

שופט הפירוקים בבית המשפט המחוזי בתל אביב, איתן בורנשטיין, קבע השבוע כי הסוכנות היהודית תעביר למפרק הזמני את הכספים המבוקשים. יחד עם זאת המפרק לא יחלק את הכספים אלא לאחר שהסוכנות תעדכן את החברה שמולה היא חתומה.

בחודש נובמבר מונה מפרק זמני בישראל לחברת התעופה הרוסית טרנסאירו לאחר שהפכה לחדלת פירעון ברוסיה בעקבות חובות של 4 מיליארד דולר. עובדיה בישראל ביקשו את פירוקה בטענה כי לא שולמה משכורתם.

טרנסאירו הינה חברת תעופה זרה שמרכזה ברוסיה והיא הייתה עד לאחרונה חברת התעופה המסחרית השנייה בגדולה ברוסיה. במסגרת פעילותה בישראל היא נרשמה כחברה זרה והועסקו בה 8 עובדים. לדברי העובדים, על פי מידע שפורסם בתקשורת ברוסיה החברה נקלעה לקשיים שהובילו אותה לחדלות פירעון מוחלטת, כאשר חובותיה ברוסיה מוערכים ב-4 מיליארד דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות