אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביום ראשון: הצעת חוק "מוסר תשלומים" תובא להצבעה בממשלה צילום: אלכס קולומויסקי

ביום ראשון: הצעת חוק "מוסר תשלומים" תובא להצבעה בממשלה

יוזם החוק שר הפנים אריה דרעי: "אין שום סיבה שכולנו נקבל משכורת מדי חודש ועסקים קטנים ובינוניים יפגעו ואף יתמוטטו משום שהם מקבלים תשלום עבור עבודתם כעבור חודשים. זה ייפסק". ההצעה זוכה גם לתמיכה של שר האוצר משה כחלון

27.01.2016, 20:47 | רוני זינגר
הממשלה וועדת השרים לענייני חקיקה צפויים לאשר ביום ראשון הקרוב את הצעת חוק ״מוסר תשלומים״ אותו יזם ומביא שר הפנים אריה דרעי. על פי הצעת החוק יחוייבו כל משרדי הממשלה והרשויות המקומיות לשלם לספקים את שכרם עד 30 יום מקסימום.

קראו עוד בכלכליסט

אריה דרעי, צילום: אוהד צויגנברג אריה דרעי | צילום: אוהד צויגנברג אריה דרעי, צילום: אוהד צויגנברג

את ההצעה יזם השר דרעי בעת כהונתו כשר הכלכלה. כיום משלמים משרדי ממשלה ורשויות את שכר נותני השרותים לפעמים אחרי שלושה ואף ארבעה חודשים, עובדה המקשה מאד על עסקים קטנים ובינוניים לשרוד בתנאי תשלום אלו.

דרעי אמר הערב: "בתורה אנו מצווים לשלם את שכר העובד בו ביום, כפי שנאמר: ביומו תיתן שכרו. אין שום סיבה שכולנו נקבל משכורת מדי חודש ועסקים קטנים ובינוניים יפגעו ואף יתמוטטו משום שהם מקבלים תשלום עבור עבודתם כעבור חודשים. זה ייפסק. זה לא ערכי ולא הוגן. אני שמח שהצעתי תובא ביום ראשון גם לממשלה וגם לוועדת שרים לחקיקה והעוול בן עשרות השנים יתוקן". ההצעה זוכה גם לתמיכה של שר האוצר משה כחלון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות