אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אוריאל לין: "התקנות המוצעות להגבלות על מינוי בעלי תפקיד אינן חוקתיות"

אוריאל לין: "התקנות המוצעות להגבלות על מינוי בעלי תפקיד אינן חוקתיות"

נשיא איגוד לשכות המסחר הגיב לטיוטת התקנות של המפקחת על הביטוח, לפיה בעל שליטה בגוף מוסדי וקרובי משפחתו לא יוכלו לכהן בתפקידי ניהול בכירים

28.01.2016, 15:05 | שירות כלכליסט

נשיא איגוד לשכות המסחר, עו"ד אוריאל לין, אמר היום (ה') כי מוטב שאגף שוק ההון יוריד מסדר היום את התקנות המוצעות על ידו לעניין הגבלות על מינוי בעלי תפקיד, כאשר הדבר נוגע לאיסורים של אישים שיש להם זכויות בעלות ושליטה בתאגיד לקבל תפקידי ניהול. מדובר בטיוטת תקנות המגבילות מינוי וכהונה של בעלי תפקידים מרכזיים בגופים מוסדיים, שפורסמה השבוע. 

לפי התקנות המוצעות, בעל שליטה בגוף מוסדי או קרובו, לא יוכלו לכהן בתפקידי ניהולי מרכזיים בגוף המוסדי. אותו בעל שליטה כן יוכל לכהן כדירקטור או כיו"ר. כך גם תקף לגבי קרוב של דירקטור בגוף מוסדי – גם הוא לא יוכל לכהן בתפקידי ניהול בגוף המוסדי.

"איסורים כאלה, שמנסים להעבירם במסגרת תקנות, הם בניגוד מוחלט לחוק יסוד: חופש העיסוק, וחבל שמתחילה להסתמן בישראל אצל רגולטורים למיניהם מגמה לפגוע בחופש העיסוק, שהוא, כידוע זכות חוקתית של כל אדם. באופן מיוחד מוזר הוא שרוצים לשלול ממי שיש לו זכויות בעלות ושליטה בחברה לקבל תפקידי ניהול", אמר לין.

לדברי לין, "לא ייתכן שירצו ליצור נורמה על פיה מי שיש לו בעלות ונושא בסיכון באשר לעתיד העסק מנוע ליטול על עצמו תפקיד ניהולי. צריך להבין שאם מקבלים עקרון זה באשר לחברות ביטוח, אפשר יהיה למצוא בעתיד הסברים לא פחות כבדי משקל גם באשר לחברות עסקיות אחרות שכספי הציבור מושקעים בהם. זוהי תפיסה שלילית גורפת שיש לבולמה כבר עתה".

דורית סלינגר, מנהלת אגף שוק ההון באוצר, צילום: אבי אוחיון, לע"מ דורית סלינגר, מנהלת אגף שוק ההון באוצר | צילום: אבי אוחיון, לע"מ דורית סלינגר, מנהלת אגף שוק ההון באוצר, צילום: אבי אוחיון, לע"מ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות