אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כחלון: עשרות אלפי פועלי בניין פלסטינים ייכנסו לישראל בקרוב צילום: עמית שעל

כחלון: עשרות אלפי פועלי בניין פלסטינים ייכנסו לישראל בקרוב

שר האוצר אמר את הדברים בכנס הקבלנים בירושלים; מוקדם יותר אמר ראש מטה הדיור, אביגדור יצחקי, כי נבחנת כניסת פועלי בניין מעזה, וכן חברות בנייה פלסטיניות; לדברי כחלון, הרשות הפלסטינית הביעה נכונות למהלך

28.01.2016, 22:24 | אמיתי גזית

כשעתיים אחרי שאביגדור יצחקי, ראש מטה הדיור במשרד האוצר, הודיע על הכוונה להגדיל את כמות עובדי הבניין הפלסטינים ולהכניס פועלים מרצועת עזה, שופך שר האוצר משה כחלון הערב (ה') אור על התוכנית: על פי כחלון, בתקופה הקרובה עשרות אלפי עובדי בניין פלסטינים ייכנסו לישראל. הדברים נאמרו במהלך כנס משותף של התאחדות הקבלנים בירושלים, והתאחדות הקבלנים באר שבע והנגב.

 , צילום: אלכס קולומויסקי צילום: אלכס קולומויסקי  , צילום: אלכס קולומויסקי

כחלון סיפר לנוכחים כי בשבועות האחרונים נפגש עם שר החוץ הפלסטיני והשר לענייני כלכלה, ולדבריו יש נכונות רבה גם מצידם בעניין. יש לציין כי בניגוד ליצחקי, שדיבר על אפשרות להבאת פועלים מעזה, מתייחס שר האוצר לאפשרות של הבאת הפועלים מהרשות הפלסטינית, שאינה שולטת ברצועה. "נתנו כסף לצה"ל כדי להקל על הכניסה במעברים", הוסיף כחלון, "אנחנו מקלים כדי שהפועלים לא יצטרכו להגיע לפנות בוקר למעברים ולחזור תשושים אחר הצהריים". עוד הסביר כחלון כי במסגרת השת"פ שנרקם ייפתח מרכז הכשרות לפועלים, כנראה בצפון השומרון.

לכחלון הייתה גם בשורה בעניין המגעים עם ממשלת סין בדרך לחתימה על הסכם שיאפשר כניסת פועלים ממדינה זו. לדבריו, "קיבלנו מסרים שיכול להיות שזז משהו, בעקבות זאת ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שלח מכתב אישי לראש ממשלת סין".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות56 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

55.
פועלים זרים
במקום לייבא ארצה פלסטינאים בשעה שהמצב הבטחוני רעוע, מוטב להכשיר את מבקשי המקלט שכבר שוהים בארץ לעבודות בניה ולאפשר להם לעבוד ולהתפרנס בכבוד. כך יוכלו להתפרס במרחב הארץ במקומות בהם תימצאתסוקה, וריכוזם בשכונות הדרוםשלתל אביב ידולל. יש זמן ומקום לכל יזמה- ויזמת העסקת פלסטינאים טרם הגיע זמנה.
נדלניסטה  |  02.02.16
53.
לא לאפשר הכנסת פועלים מעזה. שילכו לעבוד במצרים
לא מבין את ההחלטות האוויליות הללו. נותנים פרס לאוכלוסיה תומכת טרור. איזה מסר אתם מעבירים לפלסטינים בגדה? תבטלו את הסגר הימי על עזה. שיבנו נמל ימי ושדה תעופה וישחררו אותנו מהצורך לדאוג להם. ירצו לעבוד בישראל שיאבקו עם המנהיגים שלהם ויכריחו אותם לעשות שלום. שלום, לא הסכם הפסקת אש זמני כזה או אחר. בלי שלום עם חפירת מנהרות התקפיות, ירי טילים וחינוך לשנאה, שיחפשו עבודה ושירותים רפואיים במקום אחר.
אחד העם  |  01.02.16
לכל התגובות