אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יאכטה בבעלותו של מנכ"ל מיקרוסופט לשעבר הרסה שמורת אלמוגים באי קיימן צילום: בלומברג

יאכטה בבעלותו של מנכ"ל מיקרוסופט לשעבר הרסה שמורת אלמוגים באי קיימן

מדובר בתקרית מביכה במיוחד למיליארדר פול אלן, שנחשב לפעיל בתחום ההגנה על חיי האוקיינוסים, מקים שמורות ימיות ופועל נגד דייג עודף

29.01.2016, 10:10 | שירות כלכליסט

יאכטה בבעלותו של פול אלן, ממייסדי מיקרוסופט, פגעה בריף אלמוגים רגיש באיי קיימן והרסה את מרבית האלמוגים בשמורה המוגנת.

קראו עוד בכלכליסט

היאכטה, אמ.וי.טאטוש (MV Tatoosh) באורך 90 מטרים, שבבעלותו של אלן המיליארדר, פגעה בשטח של 1,300 מ"ר באזור השמור. על פי הרשויות המקומיות, 80% מהאלמוגים במקום נהרסו על ידי השרשרת של הספינה. על פי ההערכות, אלן לא היה על הסיפון בעת התקרית.

בהצהרה שפרסמה וולקן, חברת ההשקעות של אלן, נטען כי התקרית ארעה ב-14 בינואר. "ברגע שצוללן דיווח לצוות הספינה ששרשרת של העוגן פוגעת באלמוגים באזור, הם פעלו מיד ועל דעת עצמם לשנות את מיקום הספינה כדי להבטיח שהשמורה מוגנת". בחברה הוסיפו עוד כי הצוות מסייע לחקירה לבדיקת הנזק.

איי קיימן, צילום: שאטרסטוק איי קיימן | צילום: שאטרסטוק איי קיימן, צילום: שאטרסטוק

האירוע הוא מביך במיוחד לאלן, שנחשב לפעיל בתחום ההגנה על חיי האוקיינוסים. העמותה שהקים תומכת בהקמת שמורות ימיות ופועלת נגד דייג עודף. הנזק לריף האלמוגים עלול להוביל להטלת קנס של 600 אלף דולר. אם כי מדובר בטיפה בים מבחינתו של אלן שהונו האישי נאמד על ידי מגזין פורבס ב-17.4 מיליארד דולר.

זו לא הפעם הראשונה בשנים האחרונות שבאיי קיימן נאלצים להתמודד עם נזקים שמשאירות ספינות גדולות. ב-2014 אחת מספינות השייט של קרניבל קרוז פגעה בנמל ג'ורג' טאון, בעוד שבשנה שעברה נהרס חלק מריף אלמוגים על ידי ספינת שייט של חברת פולמנטור. דובר מצד משרד איכות הסביבה באיי קיימן מסר כי הם "עוקבים מקרוב אחר הנעשה כדי ללמוד ולמנוע בעתיד תאונות מסוג זה, מבלי להצטרך להפסיק את אירוח היאכטות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות