אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הלחץ עבד: פייסבוק אוסרת על קידום מכירת נשק חם באופן בלתי מורשה צילום: flickr

הלחץ עבד: פייסבוק אוסרת על קידום מכירת נשק חם באופן בלתי מורשה

עד כה הוטלו מגבלות מסוימות על קידום מכירת נשק בארה"ב, וכן על סחר בסמים; זאת על רקע התעצמות הדיון בסוגיה זו בעקבות שורה של מקרי רצח המוני בנשק חם

30.01.2016, 12:29 | נמרוד צוק
פייסבוק מקשיחה את המגבלות שהיא מטילה על השימוש בשירותיה למכירה פרטית של כלי נשק: החברה עדכנה אתמול (ו') את תנאי השימוש בפייסבוק ובאינסטגרם כך שיאסרו לחלוטין על פוסטים המקדמים מכירה של נשק חם בידי אנשים שאינם סוחרי נשק מורשים - וזאת בכל העולם, ולא רק בארה"ב. 

קראו עוד בכלכליסט

הגרסה הקודמת של תנאי השימוש, שפורסמה במרץ 2014, אסרה על פוסטים המקדמים מכירה של מריחואנה, סמים לא חוקיים אחרים ותרופות, ובארה"ב גם על סוגים שונים של מודעות למכירת נשק - כאלו שמצהירות על מכירה ללא צורך בבדיקות רקע או מציעות עסקאות בין-מדינתיות ללא רישיון סחר בנשק. מודעות כאלו, טענה החברה, מראות על כוונה למכור את כלי הנשק בניגוד לחוק.

 , צילום: יוטיוב צילום: יוטיוב  , צילום: יוטיוב

"במהלך השנתיים האחרונות, יותר ויותר אנשים משתמשים בפייסבוק כדי לגלות מוצרים חדשים וכדי למכור ולקנות פריטים. נמשיך לבחון ולפתח כלים עבור משתמשים כאלו ולעדכן את מדיניות הסחר במוצרים מפוקחים שלנו כדי להבטיח חוויית שימוש מיטבית", הצהירה מוניקה בריקט, מנהלת מדיניות המוצרים בחברה, בתגובה לפניית סוכנות רויטרס.

המהלך מגיע על רקע דיון הולך ומתעצם בארה"ב בסוגיית הסחר והאחזקה בכלי נשק בעקבות שורה של מקרי רצח המוני בנשק חם בבתי ספר ומוסדות ציבוריים, ולאחר התבטאות פומבית של הנשיא ברק אובמה בדבר הצורך לפעול להגבלת הזמינות של כלי נשק. אובמה אף פנה ישירות לכמה מחברות המדיה החברתית הגדולות וביקש כי יפעלו נגד השימוש בפלטפורמות שלהן לסחר פיראטי בנשק.

ארגון "אמהות למען חוקי נשק הגיוניים באמריקה", חלק מקואליציית הארגונים הפועלים להקשחת חוקי הסחר בנשק, הגיבה באמירה כי "אנו מודים לפייסבוק שהראתה היום מנהיגות. המהלך הזה ימנע מאנשים מסוכנים להשיג נשק ויציל חיי אדם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות