אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחזיקי האג"ח של אלון רבוע כחול עוצרים את המכירה לגינדי צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

מחזיקי האג"ח של אלון רבוע כחול עוצרים את המכירה לגינדי

ביום חמישי קיבלה אלון רבוע כחול של שרגא בירן רוכשת מפתיעה - משפחת גינדי. אבל מחזיקי האג"ח, ובראשם המוסדיים הגדולים, רוצים לעצור את המכירה באמצעות פנייה לבית המשפט והכנסת אלון רבוע כחול להליך של פירוק. טוענים: "כל המטרה של בירן מעיסקה זו היתה להימנע מתביעות אישיות". מקורבים לבעלי קבוצת אלון: טענות מחזיקי האג"ח מופרכות

31.01.2016, 08:30 | גולן חזני

מחזיקי האג"ח של אלון רבוע כחולשבשליטת שרגא בירן מנסים להפיל את עיסקת המכירה של השליטה בחברה לגינדי אחזקות ומתחילים בהליכים משפטיים לפירוק החברה.

קראו עוד בכלכליסט

ל"כלכליסט" נודע כי הנציגות של המחזיקים, בהובלת המוסדיים הגדולים, צפויים להודיע היום (א') על כינוס אסיפה של מחזיקי האג"ח. על סדר היום נקיטת הליכים משפטיים נגד החברה ובעליה ובעלי התפקידים שלה, במטרה להביא לפירוקה ולמינוי נאמן שימכור את נכסיה.

 

מחזיקי האג"ח טוענים כי כל מטרת העיסקה עם גינדי היא להשיג פטור מתביעות אישיות לבעלי השליטה – בירן והקיבוצים, מתוך תפיסה שמכירת השליטה תעביר את האחריות לבעלי השליטה החדשים, גינדי. יצויין כי בהסכם המכירה לגינדי נכתב במפורש כי אביגדור קפלן, מנכ"ל קבוצת אלון ויו"ר ריבוע כחול, הוא זה שינהל את המו"מ מול המוסדיים.

החוב של אלון רבוע כחול למוסדיים הוא 380 מיליון שקל, והוא נמוך מזה של הבנקים, להם עומד החוב על 520 מיליון שקל. אלון רבוע כחול היא חברה חדלת פרעון לאחר שבנובמבר לא פרעה 50 מיליון שקל למחזיקי האג"ח. כעת המחזיקים יכולים בכל עת להעמיד אותה לפירוק, וככל הנראה כך יעשו. לכן, הסכמתם של מחזיקי האג"ח היא תנאי בסיס למכירת אלון רבוע כחול לגינדים, וכעת תנאי זה לא מתקיים.

שרגא בירן, צילום: עמית שעל שרגא בירן | צילום: עמית שעל שרגא בירן, צילום: עמית שעל

הסדר החוב שנחתם אבל לא הושלם בין בירן והקיבוצים לנושים, דיבר על דחיה של התשלום של הקרן בחמש שנים ותשלום ריבית שנתית שוטפת של 6%, וכן העברת 10% ממניות החברה לנושים, סעיף לו מתנגדים הגינדים.

"אין שום סיכוי שגינדי יצליחו לפרוע את החוב מבלי למכור נכסים. החברה הונתה אותנו כשהציגה מצג כאילו עומדים למכור את רבוע נדל"ן. ברור שהם ביקשו לעקוף את עיסקת מכירת רבוע כחול נדל"ן ב-1.8 מיליארד שקל, וגם הצליחו. כל המטרה של בירן והקיבוצים מעיסקה זו היתה להימנע מתביעות אישיות ברגע שהאחריות על החברה עובדת לגינדי אחזקות", אמר אחד המחזיקים הגדולים בחברה ל"כלכליסט" הבוקר.

מקורבים לבעלי קבוצת אלון אמרו בתגובה כי טענות מחזיקי האג"ח מופרכות מעיקרן, ואין להם שום עילה לעצירת העיסקה. זאת, שכן העיסקה עם גינדי מבטיחה את שלום החובות למחזיקי האג"ח ולבנקים. בנוסף, מדגישים בקבוצת אלון שלשאלת הגשת תביעות אישיות אין שום קשר לעיסקת המכירה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות