אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנושה החדש של הקבוצה: אלון שעבדה מניות של דלק US לרשות המסים צילום: אלכס קולומויסקי

הנושה החדש של הקבוצה: אלון שעבדה מניות של דלק US לרשות המסים

ל"כלכליסט" נודע כי בימים האחרונים ישנו עימות חדש הנוגע לשעבוד שנתנה החברה לרשות המסים על חלק ממניות דלק US שבבעלותה, ששוויין 70 מיליון שקל

31.01.2016, 08:46 | גולן חזני
קבוצת אלון ממשיכה להגיע למצבי עימות עם נושיה, שלהם היא חייבת 1.8 מיליארד שקל. ל"כלכליסט" נודע כי בימים האחרונים ישנו עימות חדש הנוגע לשעבוד שנתנה החברה לרשות המסים על חלק ממניות דלק USשבבעלותה, ששוויין 18 מיליון דולר (כ־70 מיליון שקל). רשות המסים הפכה לנושה של קבוצת אלון לאחרונה, לאחר שדרשה מהחברה שומת מס בגובה עשרות מיליוני דולרים. הנושא נמצא בדיונים בין הרשות לחברה, אך בינתיים המניות שועבדו והדבר לא מוצא חן בעיני חלק מהנושים.

קבוצת אלון מחזיקה ב־6 מיליון מניות של דלק US שאותן קיבלה במסגרת מכירת השליטה בחברה לדלק. בעת ביצוע העסקה, לפני כשנה, שוויין של המניות היה כ־100 מיליון דולר, כך שמדובר בהפסד על הנייר של כ־330 מיליון שקל.

שרגא בירן, בעל השליטה באלון רבוע כחול, צילום: עמית שעל שרגא בירן, בעל השליטה באלון רבוע כחול | צילום: עמית שעל שרגא בירן, בעל השליטה באלון רבוע כחול, צילום: עמית שעל

חלק מהנושים דורשים מהחברה למכור את המניות, בעוד בנק הפועלים טוען כי יש להחזיק במניות ולחכות לעליית ערך. אחד הנושים ששוחח עם "כלכליסט" אמר כי "מוטב שהנושים ינהגו בשיקול דעת ולא יתלהמו, מאחר שיש בעלים חדשים (גינדי החזקות — ג"ח) עם כיסים עמוקים. הם יודעים שהם יצטרכו להזרים הון לחברה. אם הנכסים יושבחו, כולם ייהנו. אך אם הנושים יחוללו מהומות וידרשו מכירת נכסים — התמורה תהיה פחותה".

הוויכוח בין העמדות השונות של הנושים מאבד ממשמעותו נוכח השעבוד שקיבלה רשות המסים על המניות, שכן אי אפשר למכור מניות משועבדות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות