אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בקרוב נוכל לעבור בנק או לפתוח חשבון באמצעות האינטרנט צילום: נמרוד גליקמן

בקרוב נוכל לעבור בנק או לפתוח חשבון באמצעות האינטרנט

הפיקוח על הבנקים הודיע כי ניתן יהיה גם לבצע העברה בנקאית ללא הגבלה על סכום, לקבל סיסמה חדשה ולקבל ריכוז של המידע הפיננסי במקום אחד

31.01.2016, 12:31 | רעות שפיגלמן

בקרוב נוכל לעבור בנק דרך האינטרנט, ולקבל ריכוז של כל המידע הפיננסי שלנו במקום אחד, זאת במסגרת שורה של צעדים שמטרתם להקל ולשפר את הבנקאות הדיגיטלית. כך הודיע היום (א') הפיקוח על הבנקים.

קראו עוד בכלכליסט

כך למשל, יוכלו משקי בית ועסקים קטנים להעביר את חשבון הבנק שלהם לבנק אחר ולפתוח חשבון חדש באמצעות האינטרנט ללא הגעה לסניף, במקביל לביטול המגבלות שהיו קיימות עד היום למי שפתח חשבון באמצעות האינטרנט. ניתן יהיה גם לבצע העברה בנקאית ללא הגבלה של סכום הכסף המועבר, לקבל סיסמה חדשה וכאמור קבלת ריכוז של המידע הפיננסי שלנו במקום אחד. 

הודעת הפיקוח על קידום המהלך שיאפשר ריכוז המידע הפיננסי של הלקוח במקום אחד - היא למעשה יישום של אחת מהמלצותיה של ועדת שטרום להקמתו של 'אגרגטור פיננסי' (כמו ZAP פיננסי). הלקוח יוכל לקבל ריכוז מידע לגבי הלוואות, פיקדונות, חסכונות ותשלומי ריבית שלו.

הפיקוח מציין כי הממשק גם יאפשר ללקוחות לקבל הצעות מתחרות טובות יותר. קבלת המידע המרוכז תתאפשר לאחר שהלקוח יבחר את הבנק שבו הוא מעוניין שהמידע ירוכז. כך למעשה יוצר הפיקוח על הבנקים מצב שבו הרגולציה על ה'אגרגטור הפיננסי' יהיה נתון לפיקוחו של בנק ישראל ולא לפיקוחו של רגולטור אחר.

הפיקוח על הבנקים יקיים בתקופה הקרובה דיונים עם הבנקים לקידום הצעדים, ויבוצעו עדכונים למדיניות לפי הצורך.

ד"ר חדוה בר, המפקחת על הבנקים: "המדיניות החדשה שלנו תאפשר את התעצמות המהפכה הדיגיטלית במערכת הבנקאית בשנים הקרובות, שממנה ייהנו משקי הבית והעסקים הקטנים במשק. ברור לנו בפיקוח על הבנקים שאנו בתקופת מעבר בין הבנקאות המסורתית לבנקאות הדיגיטלית, ולכן לקוחות שירצו להמשיך לקבל את כל השירותים הבנקאיים או חלקם בסניפים – יוכלו להמשיך לעשות זאת ואנו נבטיח שהדבר יתאפשר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות