אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש המחוזי הוציא צו פירוק לחברות של אמיר ברמלי צילום: אריאל שרוסטר

ביהמ"ש המחוזי הוציא צו פירוק לחברות של אמיר ברמלי

עו"ד ארז חבר מונה למנהל המיוחד החברות בקבוצה; החברות רוביקון וקלע חייבות 300 מיליון שקלים למאות משקיעים. השופט אורנשטיין: "דומה ששווי הנכסים פחות במידה ניכרת"

31.01.2016, 12:35 | תומר גנון

שופט בית המשפט המחוזי בת"א, איתן אורנשטיין, הוציא היום (א') צו פירוק לכל החברות בקבוצת רוביקון וקלע שבשליטת אמיר ברמלי, החשוד במרמת משקיעים. אורנשטיין מינה למנהל המיוחד של החברות את עו"ד ארז חבר, אשר שימש עד עתה כמפרק הזמני של החברות.

קראו עוד בכלכליסט

אשכול החברות קרס באוקטובר 2015, והותיר חובות של כ-300 מיליון שקלים למאות משקיעים. בין החברות שאליהן הוזרמו כספי המשקיעים ניתן למצוא מסעדות, מלון בגיאורגיה, חברת רהיטים יד שנייה, מסלול מירוצים, סטארט אפים, נדל"ן ועוד. הפרקליטות טוענת כי הכספים שהוזרמו לחברות אלה, היו כספים של משקיעי קלע וזאת ללא ידיעתם. ברמלי זומן לאחרונה לשימוע בטרם הגשת כתב אישום על עבירות גניבה ומרמה.

עו"ד ארז חבר, המנהל המיוחד. "היינו שמחים אם חברת רוביקון הייתה בעלת נכסים שצפויים להחזיר את החוב למשקיעים המסכנים וליתר נושי התיק", צילום: יובל חן עו"ד ארז חבר, המנהל המיוחד. "היינו שמחים אם חברת רוביקון הייתה בעלת נכסים שצפויים להחזיר את החוב למשקיעים המסכנים וליתר נושי התיק" | צילום: יובל חן עו"ד ארז חבר, המנהל המיוחד. "היינו שמחים אם חברת רוביקון הייתה בעלת נכסים שצפויים להחזיר את החוב למשקיעים המסכנים וליתר נושי התיק", צילום: יובל חן

"היינו שמחים אם חברת רוביקון הייתה בעלת נכסים שצפויים להחזיר את החוב למשקיעים המסכנים וליתר נושי התיק", אמר חבר בדיון שנערך היום. "לצערנו המצב הוא שהנכסים הקיימים רובם הם נכסים של השקעות בחברות הזנק, חברות אחרות, שבכולן נמצאת רוביקון בהפרות יסודיות. כל המיזמים האלה חייבו הזרמות של עשרות מיליוני שקלים, וגם לאחר ההשקעות הנ"ל ככל שיהיו כספים בקופה, כלל לא בטוח שהנושים היו מקבלים כספים".

"המפרק הזמני ניסה לעניין מציעים אך הדבר לא צלח עד כה", כתב השופט אורנשטיין בהחלטה למתן צו פירוק . "היקף החובות של כלל החברות עולה על סך של 300 מיליון שקלים וכמפורט בין היתר בדוח המפרק. לעומת זאת, דומה ששווי הנכסים פחות במידה ניכרת", הוסיף השופט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות