אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פייסבוק מודה: חוסמי הפרסומות פוגעים בהכנסות

פייסבוק מודה: חוסמי הפרסומות פוגעים בהכנסות

הרשת החברתית כתבה בדו"ח השנתי שלה כי העלייה בהיקף השימוש בחוסמי פרסומות, במיוחד במובייל, תפגע בתוצאות הפיננסיות שלה. 80% מהכנסות החברה מפרסום מגיעות ממודעות באפליקציה

31.01.2016, 15:56 | נמרוד צוק
פייסבוק מודאגת מחוסמי הפרסומות ומהפגיעה האפשרית שלהם בהכנסותיה, כך הודתה החברה באופן רשמי בפעם הראשונה בדו"ח השנתי (טופס K-10) לשנת 2015 שהגישה לרשות האמריקאית לניירות ערך ובורסות.

קראו עוד בכלכליסט

בדו"ח, שהוגש ביום שישי, נכתב כי "הכנסות החברה מפרסום מושפעת מחוסמי פרסומות מעת לעת", כחלק מפסקה בדו"ח שהוקדשה לנושא. "טכנולוגיות שיכולות לחסום את המודעות שלנו פותחו בעבר וכנראה ימשיכו להתפתח, בעיקר על גבי מחשבים אישיים. אם הן ימשיכו לצבור פופולריות, ויהפכו נפוצות גם על גבי התקנים ניידים, הדבר עלול לפגוע בתוצאות הפיננסיות העתידיות שלנו", כתבה החברה.

תוספי דפדפן ותיקים כמו AdBlock משרתים היום כמה עשרות או מאות מיליוני משתמשים בסך הכל (ל-AdBlock יש 40 מיליון משתמשים על פי נתוני החברה) ומאפשרים לגלוש בפייסבוק מהמחשב ללא פרסומות כלל. במובייל הסיפור מורכב יותר - לאנדרואיד יש כמה דפדפנים ותוספים שמיועדים למטרה זו אבל השימוש בהם פחות טריוויאלי, כאשר אפל לא אפשרה זאת כלל עד ספטמבר האחרון, אז פתחה את האפשרות להוסיף תוספים כאלו גם לגרסת ה-iOS של ספארי.  

החברה התייחסה לחוסמי הפרסומות בדו"ח השנתי שלה החברה התייחסה לחוסמי הפרסומות בדו"ח השנתי שלה החברה התייחסה לחוסמי הפרסומות בדו"ח השנתי שלה

עבור פייסבוק האיום של חוסמי הפרסומות במובייל עשוי להיות מדאיג במיוחד, מאחר וכיום 80% מהכנסותיה מפרסום מגיעות ממודעות שמוצגות למשתמשי אפליקציות הסמארטפון שלה, ושיעור המשתמשים שעוברים מהמחשב לטלפון כפלטפורמה העיקרית (או אפילו היחידה) דרכה הם מתחברים לפייסבוק נמצא בעלייה מתמדת.

עד כה לא נקטה החברה בצעדים ממשיים נגד חוסמי הפרסומות, אבל לא בלתי אפשרי שהיא תחליט ללכת בעקבות שורה הולכת וגדלה של כלי תקשורת ואתרי תוכן בחו"ל וגם בישראל, שהחלו להציג בחודשים האחרונים הודעות למשתמשים שנכנסים לאתר עם חוסם פרסומות - מבקשות מנומסות וחד-פעמיות לסגור אותו במקרים ועד למניעה מוחלטת של הגישה לתכנים במקרים אחרים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות