אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לוזון מתחיל לעבוד: מבקש לכנס אסיפה בדורי בניה לצורך מינוי דירקטורים חדשים צילום: ראובן שוורץ

לוזון מתחיל לעבוד: מבקש לכנס אסיפה בדורי בניה לצורך מינוי דירקטורים חדשים

לאחר שהתמנה למנכ"ל דורי קבוצה ומינה את אחיו למנכ"ל דורי בניה, לוזון רוצה לאייש את הדירקטוריון כמה שיותר מוקדם; בין השמות החדשים - עורכת הדין פנינה דבורין וגידי אלטמן יו"ר פרדינזון

31.01.2016, 15:22 | דרור רייך

לאחר שרכש לפני כשבועיים את השליטה (78%) בחברת דורי קבוצה , חברת האם (85%) של דורי בניה, מידי גזית גלוב תמורת 9 מיליון שקל בלבד, עמוס לוזון מתחיל לעבוד..

קראו עוד בכלכליסט

בשבוע האחרון מינה את עצמו למנכ"ל דורי קבוצה, ואחיו, יעקב לוזון, למנכ''ל חברת הבת דורי בניה. הבוקר מדווחת דורי בניה כי היא פונה לבית המשפט המחוזי בבקשה דחופה לקיים אסיפת בעלי מניות כשעל הפרק נמצאים מינוי דירקטורים חדשים במועד מקוצר - כלומר תוך 10 ימים.

הבקשה מגיע על רקע התפטרותם בהפתעה של הדירקטורים הקודמים ב-13 ינואר בהם היו"ר לשעבר אריה מינטקביץ, הדירקטורים החיצוניים איריס ציבולסקי-חביליו ווילי (יחזקל) יצחקי והדירקטור הבלתי תלוי אריה עובדיה, שנכון להיום לא מכהנים כדירקטורים בחברה.

עמוס לוזון, צילום: אורן אהרוני עמוס לוזון | צילום: אורן אהרוני עמוס לוזון, צילום: אורן אהרוני

במידה ובית המשפט ייאשר את האסיפה המוקדמת, דורי בניה צפוייה להציג 5 דירקטורים מטעמה, כאשר לתפקיד היו"ר צפוי לוזון למנות את גידי אלטמן, לשעבר ראש החטיבה העסקית בבנק לאומי שמכהן היום כיו"ר חברת הלוגיסטיקה פרדינזון.

בנוסף לוזון צפוי למנות לדירקטוריון דורי בניה את גילי דקל, מנכ"ל אפריקה מגורים לשעבר, ואת שמשון הראל, מבעלי המניות של חברת הנדל"ן אמריקה ישראל.

2 שמות חדשים שמבקשים להיות דירקטורים חיצוניים בדורי הם פנינה דבורין עורכת דין פרטית שהגנה על נאשמים בתחום הפלילים ומוכרת לציבור בעיקר עקב הנחתה את התוכנית "החוליה החלשה" בערוץ 10 בין השנים 2002-2004.

כמו גם, יוסי זינגר שכיהן תקופה קצרה כמנכ"ל שותפות חיפושי הנפט "גבעות עולם", והתפטר והיחידי שנשאר מהרשימה הקודמת שהציעה גזית-גלוב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות