אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: ניגריה מחפשת מימון דחוף של 3.5 מיליארד דולר לתשלום חוב

דיווח: ניגריה מחפשת מימון דחוף של 3.5 מיליארד דולר לתשלום חוב

על רקע קריסת מחירי הנפט וגידול בגירעון התקציבי, הכלכלה הגדולה באפריקה ביקשה הלוואה מהבנק העולמי ומהבנק לפיתוח אפריקה

01.02.2016, 10:43 | שירות כלכליסט

ממשלת ניגריה מבקשת מהבנק העולמי ומהבנק לפיתוח אפריקה הלוואה של 3.5 מיליארד דולר, על מנת לממן גירעון תקציבי שהוחמר בשל צניחת מחירי הנפט.

קראו עוד בכלכליסט

בפייננשל טיימס מדווחים, כי ממשלתו של הנשיא מוחמדו בוהארי ביקשה מהבנק העולמי הלוואה של 2.5 מיליארד דולר ומהבנק לפיתוח אפריקה מיליארד דולר, זאת בניסיון לצמצם גירעון של 15 מיליארד דולר, המייצג 3% מהתוצר.

הבקשה הועברה בעוד שניגריה הגבירה לאחרונה את ההוצאות הציבוריות כדי לתמרץ את הכלכלה. שרת האוצר קמי אדאוסון (Kemi Adeosun) אף אמרה, כי התכנון הוא לשוב לשוקי האג"ח, לראשונה מאז 2013, אך עלויות ההלוואה של המדינה זינקו בעקבות ירידת מחירי הנפט ופגעו בתוכניות. אדאוסון אמרה לפייננשל טיימס, כי לא מדובר בהלוואות חירום, אלא זו הדרך הזולה ביותר עבור המדינה להשיג מימון, שכן בבנק העולמי מציעים ריביות נמוכות יותר מאשר המקובל בשוק.

בניית גשר בניגריה על ידי חברת שיכון ובינוי. הגירעון התקציבי של המדינה תפח ל-15 מיליארד דולר, צילום: יוטיוב בניית גשר בניגריה על ידי חברת שיכון ובינוי. הגירעון התקציבי של המדינה תפח ל-15 מיליארד דולר | צילום: יוטיוב בניית גשר בניגריה על ידי חברת שיכון ובינוי. הגירעון התקציבי של המדינה תפח ל-15 מיליארד דולר, צילום: יוטיוב

ניגריה, הכלכלה הגדולה באפריקה, מייצרת 1.8 מיליון חביות נפט ביום, ו-35% מהתמ"ג שלה נובע מסקטור הנפט והגז. אולם ההכנסות מייצוא הנפט צפויות לרדת לשליש מהכנסות המדינה מ-70% בשנה שעברה.

לפי חוקי הבנק העולמי, כדי לזכות בהלוואה, קרן המטבע הבינלאומית תצטרך לאשר את המדיניות הכלכלית של הממשלה ולהיות בטוחה שמיושמות רפורמות מבניות משמעותיות. עם זאת, ההלוואות המדוברות כוללות פחות דרישות לעומת הלוואה מקרן המטבע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות