אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פיילוט מיוחד לפריסת מצלמות בנתיבי תחבורה ציבורית יחל היום בתל אביב צילום:אלכס קולומויסקי

פיילוט מיוחד לפריסת מצלמות בנתיבי תחבורה ציבורית יחל היום בתל אביב

משרד התחבורה יציב היום מצלמות, שמטרתן תיעוד של תנועת אוטובוסים וניטור מהירות הנסיעה. זאת כדי לבחון אישור לנסיעת אופנועים בנתיבים אלה

01.02.2016, 14:09 | תומר הדר

משרד התחבורה יחל היום (ב') בהצבת מצלמות לאורך נתיבי תחבורה ציבורית בתל אביב. מטרת המצלמות היא תיעוד של תנועת אוטובוסים וכלי רכב ציבוריים. נתון חשוב נוסף מגלה כי המצלמות החדשות לא רק יאכפו את תנועתם של כלי רכב ציבוריים בנתיבי התחבורה הציבורית – אלא גם יוכלו לנטר את מהירות הנסיעה.

כך, לפי משרד התחבורה, המצלמות שיוצבו בשולי הנת"צים, בתוך אוטובוסים וגם מעל רמזורים יפעלו גם לניטור של תנועת האוטובוסים- וגם לניטור נסיעתם. מטרתו של הפיילוט היא לבחון את תנועת האוטובוסים ומהירות נסיעתם – טרם מתן אישור לאופנועים לנסוע בנתיבי תחבורה ציבורית. הניסוי עצמו יבדוק את תנועת כלי הרכב בנת"צים לפני כניסת אופנועים ואחריה וגם האם תנועת אופנועים מביאה להאטה במהירות הנסיעה של האוטובוסים. לפי תוכנית משרד התחבורה, מה-15 בפברואר יוכלו רוכבי אופנועים לנסוע בשני נת"צים מרכזיים בתל אביב – דרך נמיר ואבן גבירול.

מצלמת מהירות (ארכיון), צילום: תומר הדר מצלמת מהירות (ארכיון) | צילום: תומר הדר מצלמת מהירות (ארכיון), צילום: תומר הדר

במידה שהפיילוט יהיה מוצלח, ירחיב משרד התחבורה ויאפשר תנועת אופנועים בכל הנת"צים. הניסוי ילווה בתצפיות ומעקב אחר התנהגות האופנועים והקטנועים, ויערכו מדידות של נפחי תנועה ומהירויות הנסיעה בנת"צים ובנתיבי נסיעה סמוכים. עיקר התצפיות והמדידות יערכו באמצעות מצלמות קבועות שיצלמו את כלי הרכב בנת"צ ובנתיב הנסיעה הסמוך. בצמתים יבוצעו הצילומים באמצעות מצלמות הבקרה של עיריית תל אביב.


בנוסף לכך, יוצבו מוני תנועה בנת"צים שישמשו כאמצעי משלים למצלמות הווידאו. מצלמות וידאו יוצבו גם על חלק מהאוטובוסים ועל קסדות של רוכבי אופנועים שהתנדבו להשתתף בניסוי. מצלמות אלה ישמשו לתיעוד מצבי התנועה בנת"צים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות