אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שקד על וינשטיין בטקס חילופי היועצים: "נלחם בעקשנות ג'ינג'ית למען המדינה" צילום: מוטי קמחי

שקד על וינשטיין בטקס חילופי היועצים: "נלחם בעקשנות ג'ינג'ית למען המדינה"

היועמ"ש היוצא הגיב בטקס לביקורות שהוטחו נגדו, למשל בתיק נגד ליברמן: "לא נרתעתי מעולם מהאחריות שנטלתי על עצמי". מחליפו מנדלבליט אמר: "היועץ אינו נתון למרותו של איש ואין להחלישו"

01.02.2016, 14:49 | משה גורלי

"וינשטיין לא עבד בשביל אף אחד חוץ מהמדינה", נפרדה שרת המשפטים איילת שקד מהיועץ המשפטי היוצא יהודה וינשטיין, "צברתי הרבה שעות וינשטיין, אבל אחת זכורה לי במיוחד, זו שנערכה במועדון הגראז' ברמת החייל – הזירה שבה מתאגרף היועץ המשפטי לממשלה. שם ראיתי את היד שחבטה בארגוני הפשע המאורגן, שנלחמה בעקשנות ג'ינג'ית למען המדינה. הוא שמע את כולם ופעל לפני צו מצפונו". והיא סיכמה בדברים של קולגה של וינשטיין, המתאגרף מוחמד עלי שאמר בפרישתו "יש דברים נעימים יותר מלהרביץ לאנשים". שקד הזהירה את היועץ הנכנס אביחי מנדלבליט מפני אותם האנשים שלחמו נגד מינויו.

בטקס חילופי היועצים נכחה כל הצמרת המשפטית ואכיפת החוק של המדינה, בהווה ובעבר. וינשטיין בדברי הפרידה, השיב לביקורות שהוטחו בו בשל סגירת תיקים, למשל תיק עמותות הקש של ליברמן: "לא נרתעתי מעולם מהאחריות שנטלתי על עצמי. סברתי כתובע, שרק בהתקיים סיכוי סביר להרשעה, אגיש כתב אישום. בהעדרו, אין התובע רשאי להגיש כתב אישום ואין לגלגל את האחריות לבית המשפט. ספגתי ביקורת בשל עמדתי זו. אבל זו הדרך הנכונה". וינשטיין פנה למחליפו אביחי מנדלבליט: "התנגדתי לפיצול תפקיד היועץ המשפטי שיחליש את שלטון החוק ואני מקווה שגם אתה תמשיך בהתנגדות זו". וינשטיין ניצל את ההזדמנות להתנצל בפני השרה שקד על הביקורת שהטיח בה "תפיסתה הפשטנית את המשילות", למרות שלא הכחיש את חילוקי הדעות בין השניים. "חיילים ותיקים אינם מתים אלא נמוגים. כך גם אני נמוג, כחייל בשלטון החוק שמעולם לא הסיט אותי אדם מדרכי, על פני הבנתי. עשיתי זאת בדרכי שלי", סיכם וינשטיין.

היועץ הנכנס, אביחי מנדלבליט נשא את נאומו הראשון בתפקיד: "שלטון חוק אינן מלים בעלמא אלא אבן יסוד בחוסנה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. שלטון החוק הוא אבן יסוד במלחמה בפשיעה המאורגנת והשחיתות. היועץ אינו נתון למרותו של איש ואין להחליש את מעמדו. השלטון הוא לא של היועץ אלא של נבחרי העם. היועץ נדרש לסייע למוסדות הנבחרים למלא את תפקידם במסגרת שלטון החוק. קודמי וינשטיין אהב איגרוף, האהבה שלי היא כדורגל. כדורגל הוא משחק קבוצתי, המפתח להצלחה הוא לא הדריבל, אלא המשחק הקבוצתי, תפיסה שאימצתי בתפקידיי הקודמים וכך אעשה בנוכחי. עלינו לעבוד כצוות כדי להגשים את שלטון החוק. המשפט אינו מטרה אלא תכלית להשיג מטרות חברתיות. אנחנו משרתים את הציבור".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות