אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מח"ש: יש לבדוק אם רונאל פישר זכאי לשירותי הסנגוריה הציבורית צילום: עמית שאבי

מח"ש: יש לבדוק אם רונאל פישר זכאי לשירותי הסנגוריה הציבורית

פישר פנה בשבוע שעבר לבית המשפט המחוזי בדרישה כי במקום עוה"ד המייצגים אותו ימונה לו עו"ד מטעם הסנגוריה הציבורית, זאת מאחר שאין ברשותו את סכומי הכסף הנחוצים עבור שירותם. מח"ש: נוכח העיתוי של הבקשה יש לוודא כי הדבר לא יפגע בלוח הזמנים המתוכנן

01.02.2016, 15:09 | זוהר שחר לוי

המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) מגיבה היום (ב') לבקשתו של עו"ד רונאל פישר לקבל ייצוג של הסנגוריה הציבורית ותוהה מדוע "הדברים מובאים רק כעת לידיעת בית המשפט" וכי יש לשקול אם לקבל את הבקשה רק אם לא תפגע בהמשך ניהול ההליכים.

קראו עוד בכלכליסט

בשבוע שעבר פנה עו"ד פישר, באמצעות בא כוחו פרופ' רון שפירא, לבית המשפט המחוזי בירושלים בדרישה כי במקום עוה"ד המייצגים אותו מאז מעצרו ימונה לו עו"ד מטעם הסנגוריה הציבורית.

פישר עם הקראת כתב האישום (ארכיון), צילום: אוהד צויגנברג פישר עם הקראת כתב האישום (ארכיון) | צילום: אוהד צויגנברג פישר עם הקראת כתב האישום (ארכיון), צילום: אוהד צויגנברג

פישר הואשם בחודש מאי האחרון בעבירות חמורות של שוחד, שיבוש הליכי משפט בכך שהעביר מידע רגיש מחקירות משטרה לנחקרים שונים. מאז נעצר הוא מיוצג על ידי פרופ' רון שפירא ודר' קרן שפירא-אטינגר כשאת ייצוגו מלווה גם עו"ד נטלי שטרול, שעבדה תחתיו במשרדו בטרם נעצר.

בהודעה שהועברה לבית המשפט מבקש פישר לשחרר את השלושה מאחר שאין ברשותו את סכומי הכסף הנחוצים עבור שירותם. "על פי הסיכום שנעשה מראש בין הנאשם ובין עורכי הדין המסיימים", נכתב לבית המשפט, "הם ייצגו אותו בהליכי המעצר ובהליכים המקדמיים ולא ייצגו אותו בשלב ההוכחות בתיק. אלא אם כן ייעשה עמם הסדר שכר טרחה מתאים לייצוג מחודש".

עוד צוין כי "לפי שעה כל רכושם של הנאשם ובני משפחתו מחולט בתיק זה או מעוקל בידי רשויות המס. על פי חוק זכאי הנאשם לייצוג בידי הסנגוריה הציבורית, ולפיכך מתבקש כבוד בית המשפט להורות על מינוי סניגור ציבורי לנאשם".

בתגובה לבקשתו, הודיעה עו"ד קרן אלטמן, התובעת בתיק מטעם המחלקה לחקירות שוטרים, כי "תותיר הבקשה לשיקול דעתו של בית המשפט הנכבד, ובלבד שככל שישקול לקבלה, לא יהיה בכך כדי לפגוע בהמשך ניהול ההליכים".

דיוני ההוכחות בתיק צפויים להתחיל בחודש הבא, לאחר עיכוב ניכר וזאת בעקבות ההתדיינות בין הנאשמים לבין מח"ש באשר לחומרי החקירה.

לדברי עו"ד אלטמן, על פי בקשתו של פישר, הרי שלפי הסיכום בין הנאשם ובין עורכי הדין המסיימים, הם היו אמורים לייצג אותו בהליכי המעצר ובהליכים המקדמיים ולא בשלב ההוכחות בתיק, אלא אם כן ייעשה עמם הסדר שכר טרחה מתאים לייצוג מחדש. "לפיכך", כתבה לבית המשפט, "לא ברור מדוע הדברים מובאים רק כעת לידיעת בית המשפט ולא ברור מדוע ב"כ הנאשם לא העלתה את הדברים בפניו, בעת שנקבעו המועדים לישיבות ההוכחות, במעמד כל יתר הסנגורים".

עוד היא מוסיפה כי "מן הראוי לבחון אם אמנם הנאשם זכאי לקבל שירותיה של הסנגוריה הציבורית" וכי "נוכח העיתוי" יש לוודא כי הדבר לא יפגע בלוח הזמנים המתוכנן.

מקורביו של פישר מסרו: "כל נכסיו ורכושו של פישר חולטו ובנוסף הם גם מעוקלים ע"י רשויות המס. גם כאשר ישוחרר חלק מהחילוט הרי שזה ישמש לצורכי מחיה וקיום של משפחתו. באשר להודעת הסניגורים לבית המשפט אודות סיום ההתקשרות ביניהם, הרי שההודעה נמסרה בדיוק ברגע שהשופט קבע את התיק להוכחות ולכן לא ברורה טענת התביעה לעניין זה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות