אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נאמני מגה משדרים עסקים כרגיל: "בטוחים שהרשות תיבחן כל הודעת מיזוג בענייניות" צילום: עמית שעל

נאמני מגה משדרים עסקים כרגיל: "בטוחים שהרשות תיבחן כל הודעת מיזוג בענייניות"

הנאמנים מגיבים להודעת רשות ההגבלים העסקיים שנחשפה ב"כלכליסט" הבוקר לפיה לא תאושר מכירת סניפי מגה בעיר במקשה אחת לרמי לוי: "יש לשים לב למצבה של הרשת ובצורך בהראתה"

01.02.2016, 17:54 | נורית קדוש

שעות ספורות אחרי הודעת בכירים ברשות ההגבלים העסקיים שלא יאשרו מכירת מגה לרמי לוי, מנסים נאמני הרשת להוריד את גובה הלהבות. בהודעה מתונה מסר גורם מטעמם של רו"ח גבי טרבלסי ועורכי הדין אהוד גינדס ואמיר ברטוב כי "הנאמנים סמוכים ובטוחים כי רשות ההגבלים העסקיים תבחן באופן ענייני כל הודעת מיזוג שתוגש לה לרכישת רשת מגה. זאת, בשים לב למצבה של הרשת ובצורך בהבראתה". עוד הוסיף אותו גורם כי ״ישנם הרבה יתרונות תחרותיים לרכישת מגה על ידי קמעונאי קיים דוגמת ויקטורי, יינות ביתן או רמי לוי, שעד כה לא פעל באופן מהותי במרכזי הערים".

ברקע הדברים, חשיפת "כלכליסט" מוקדם יותר היום כי רשות ההגבלים לא תאשר לרמי לוי לקנות את מגה בשלמותה. באופן חריג הביעו גורמים בכירים ברשות בפני הנאמנים הסתייגות חד משמעית מהאפשרות שמגה תירכש כולה ע"י רמי לוי. אותם גורמים מעריכים כי הסיכוי שהרשות תאשר עסקה כזו הוא נמוך ואפילו נמוך מאוד.

סניף מגה בעיר בר"ג. מרבית הקמעונאים מעדיפים לרכוש סניפים בודדים ולא את כל הרשת, צילום: אוראל כהן סניף מגה בעיר בר"ג. מרבית הקמעונאים מעדיפים לרכוש סניפים בודדים ולא את כל הרשת | צילום: אוראל כהן סניף מגה בעיר בר"ג. מרבית הקמעונאים מעדיפים לרכוש סניפים בודדים ולא את כל הרשת, צילום: אוראל כהן

ברקע הדברים, מפגשים שכבר קיימו נאמני מגה, רו״ח גבי טרבלסי ועורכי הדין אהוד גינדס ואמיר ברטוב, עם קונים פוטנציאליים בשבוע שעבר.

בעוד מרבית המתעניינים ובהם אייל רביד מויקטורי וחגי שלום מטיב טעם מעדיפים לקנות מקבצי סניפים, היה זה רמי לוי שהודיע עם קריסת מגה שבכוונתו לרכוש את הרשת במלואה ולהביא את מחירי הדיסקאונט לשכונות במרכזי הערים.

הודעת הרשות לנאמנים נמסרה בין היתר על רקע הצהרותיהם כי יפעלו למכירת מגה כמקשה אחת. כוונה שאף נתמכה על ידי שר האוצר משה כחלון שביקש מהם לפעול כך.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות