אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיסקונט מכר 9.3% מאחזקותיו בבנק הבינלאומי ב-420 מיליון שקל צילום: רון קדמי

דיסקונט מכר 9.3% מאחזקותיו בבנק הבינלאומי ב-420 מיליון שקל

אתמול הציע הבנק את מניות הבינלאומי שבידיו בהנחה של 5% על מחיר הסגירה של המנייה. בבנק היתה התלבטות אם למכור רק כמחצית מהמניות, אך בסופו של דבר הוחלט למכור את כולן

01.02.2016, 22:24 | גולן חזני ורעות שפיגלמן

בנק דיסקונט מכר לפני שעה קלה את כל אחזקותיו במניות הבנק הבינלאומי. הבנק מכר 9.28% ממניות הבינלאומי שנותרו בידיו תמורת 420 מיליון שקל וירשום הפסד חשבונאי של 60 מיליון שקל ברבעון הראשון כתוצאה המכירה. 

מנכ"לית הבינלאומי סמדר ברבר צדיק, צילום: עמית שעל מנכ"לית הבינלאומי סמדר ברבר צדיק | צילום: עמית שעל מנכ"לית הבינלאומי סמדר ברבר צדיק, צילום: עמית שעל

בבנק נערכה התלבטות אם למכור רק כמחצית מהמניות, אבל בסופו של דבר הוחלט למכור את כל המניות. מכיוון שהבנק מכר את כל אחזקותיו בבינלאומי פירוש הדבר שהבנק עומד בתנאי המתווה שסוכם בינו לבין בנק ישראל ב-2010, ולפיו עד תום 2017 יעמוד שיעור אחזקת דיסקונט בבינלאומי על פחות מ-5%. המתווה סוכם היות שהנגיד דאז סטנלי פישר ורשות ההגבלים העסקיים טענו כי לא הגיוני שבנק יחזיק במניות בנק מתחרה לו.

ל"כלכליסט" נודע כי המו"מ התארך עד שעות הערב מכיוון שהמוסדיים טענו שמחיר מניית הבינלאומי בבורסה גבוה מדי והדיסקאונט שהוצע להם בגובה 5% ביחס למחיר המניה בסגירת המסחר אתמול איננו מספק. כך או כך - דיסקונט סוגר תמורה של 1.3 מיליארד שקל מכל מימושי מניות הבינלאומי שביצע החל מתחילת 2014. אז עמד שיעור אחזקתו על 26% בבינלאומי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות