אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מריסה מאייר תציג השבוע תוכנית הבראה ליאהו: 15% מן העובדים יפוטרו צילום: בלומברג

מריסה מאייר תציג השבוע תוכנית הבראה ליאהו: 15% מן העובדים יפוטרו

1,600 עובדים יפוטרו על פי התוכנית החדשה, שבמסגרתה ייסגרו גם מספר חטיבות בחברה. בשנה שעברה כבר קיצצה יאהו כ-1,800 משרות במאמץ להשיב את החברה המקרטעת לצמרת חברות הטכנולוגיה

01.02.2016, 23:25 | עומר כביר

חותכים: מנכ"לית יאהו, מריסה מאייר, צפויה לחשוף השבוע תוכנית התייעלות מקיפה שבמסגרתה יוקצצו עד 15% מהמשרות בחברה – כך חושף הערב ה"וול סטריט ג'ורנל".

מדובר בסבב הקיצוצים המקיף השני שעורכת יאהו בתקופה האחרונה, אחרי שבשלושת הרבעונים הראשונים של 2015 קיצצה כבר החברה כ-1,800 משרות. כיום מועסקים ביאהו כ-10 אלף איש, כך שהסבב הנוכחי עתיד להביא לפיטורים או הפסקת עבודתם של עד כ-1,600 עובדים.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי מקורות, במסגרת תוכנית ההתייעלות צפויה מאייר לסגור גם כמה חטיבות עסקיות של הפורטל המקרטע. בשלב זה, עדיין לא ברור אילו חטיבות מיועדות להיסגר בסבב ההתייעלות. חטיבה אפשרית אחת היא שירות מודעות הווידיאו Brightroll. לפי וול סטריט ג'ורנל, בשבוע שעבר פוטרו לפחות חמישה מנהלים בשירות. במקביל, צפויה מאייר להודיע על הגדלת המיקוד בפרויקט אינדקס, שעוסק בפיתוח מנוע חיפוש חדש שמיועד למכשירי מובייל.

סבב הקיצוצים הנוכחי מגיע אחרי בדצמבר החליט דירקטוריון יאהו לוותר על התוכניות לביצוע ספין אוף מאחזקות החברה בענקית האינטרנט הסינית עליבאבא, ותחת זאת לבצע ספין אוף הפוך - למכור את פעילות האינטרנט ותחומי הפעילות האחרים של יאהו ולשמור רק את האחזקות בעליבאבא – מהלך שהיה הופך את יאהו לחברת אחזקות בלי שום פעילות משמעותית.

מריסה מאייר.  האם תוכנית ההבראה תשאיר אותה בתפקיד?, צילום: רויטרס מריסה מאייר. האם תוכנית ההבראה תשאיר אותה בתפקיד? | צילום: רויטרס מריסה מאייר.  האם תוכנית ההבראה תשאיר אותה בתפקיד?, צילום: רויטרס

ואולם, לפי הדיווח של הוול סטריט ג'ורנל, מאז ההכרזה הרשמית על המהלך הצפוי לא נקטה החברה צעדים משמעותיים בדרך ליישומה. אף כי מספר רוכשים אפשריים פנו לחברה והביעו עניין ברכישת פעילות האינטרנט, ובראשם ספקית הסלולר ורייזון, דירקטוריון יאהו לא קיים עמם דיונים רציניים בנושא עד עתה.

סבב הקיצוצים הנוכחי יכול להפוך את יאהו לאטרקטיבית יותר בעבור רוכשים פונטציאליים. בנוסף, אם המהלך יגדיל את הרווחים של יאהו הוא יכול לשפר את מעמדה של מאייר בחברה ולסייע לה לשרוד בצמרת החברה, זאת, על רקע דרישה מצד אחת מקרנות הגידור שמחזיקות במניות החברה, Starboard Value LP, למנות הנהלה חדשה ולהאיץ את התהליכים למכירות הפעילות העסקית.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות