אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דו"חות טובים לגוגל: המניה זינקה ב-6% במסחר המאוחר צילום: בלומברג

דו"חות טובים לגוגל: המניה זינקה ב-6% במסחר המאוחר

החברה, שנקראת כעת אלפבית, דיווחה על תוצאותיה לרבעון הרביעי של 2015 ועקפה את התחזיות המוקדמות של האנליסטים: היא הציגה זינוק של 17.8% בהכנסות ל-21.3 מיליארד דולר לעומת צפי להכנסות של 16.9 מיליארד דולר. הרווח הנקי עמד על 8.67 דולר למניה לעומת צפי ל-8.09 דולר בלבד. במסחר המאוחר: גוגל עקפה את אפל - והפכה לחברה בעלת השווי הגבוה ביותר בעולם - כ-560 מיליארד דולר

01.02.2016, 23:17 | הראל עילם

אלפבית (לשעבר גוגל) דיווחה על תוצאותיה לרבעון הרביעי של 2015 ועקפה את התחזיות המוקדמות של האנליסטים. החברה הציגה זינוק של 17.8% בהכנסות ל- 21.3 מיליארד דולר ורווח נקי של 8.67 דולרים. האנליסטים ציפו להכנסות של 16.9 מיליארד דולר ורווח נקי למניה של 8.09 דולרים.

מצבת העובדים של החברה עלתה ב-15% בשנה האחרונה והיא מסתכמת ב-61 אלף. חלק גדול מהעלייה ברווח מיוחסת לירידה חדה בשיעור המס ל-5% מ-18% ברבעון המקביל אשתקד.

הלוגו של אלפבית (לשעבר גוגל) הלוגו של אלפבית (לשעבר גוגל) הלוגו של אלפבית (לשעבר גוגל)

בעקבות התוצאות המרשימות זינקה גוגל במסחר המאוחר ב-6%. כעת עושה החברה היסטוריה - ועוקפת את השווי של אפל (החברה הציבורית בעלת השווי הגבוה בעולם):  גוגל שווה כעת קרוב ל-560 מיליארד דולר לעומת אפל ששווה 534 מיליארד דולר. מדובר בנתונים שלא סגירת המסחר - ולכן נותר לראות אם גוגל תשמר אותם גם במסחר מחר.

בעוד שללא ספק מדובר בדו"ח חזק ויציב עבור גוגל, שני המדדים החשובים ביותר עבור החברה לא השתנו. עדיין, פחות מ-10% מהכנסות החברה מגיעות מערוצים שאינם קשורים לפרסומות. למרות כל הפעילות המרובה של גוגל בתחום שירותי הענן, מערכות ההפעלה אנדרואיד וכרום ואפילו בתחום החומרה והתקשורת, גוגל היא עדיין חברת פרסום הנסמכת בעיקר על מנוע החיפוש שלה ליצור הכנסות.

מדד אחר הוא עלות רכש התעבורה, או TAC, ערך שבפועל מודד את שולי הרווח של החברה בתחום הפרסום. אחרי שנים של שיפור מתמיד מדד זה התייצב על 21%, כלומר, ש-21% מהכנסות החברה בתחום הפרסומות הולכות לאתרים שותפים שלה. זהו השיעור הטוב ביותר של החברה אי פעם, אבל כאמור, הוא כבר אינו רושם שיפור משמעותי בשנתיים האחרונות, והתוצאה היא יציבות יחסית בשולי הרווח והרווח הנקי של גוגל.

זהו גם הדו"ח השנתי המסכם הראשון של גוגל מאז הפיצול והרה-ארגון של חברה לתוך תאגיד אלפבית. ועדיין, עד כה בפועל לפיצול אין כל משמעות נראית לעין בדוחות של התאגיד. המשקיעים קיוו לראות דוחות מפורטים ושקופים יותר, מדיניות השקעות נבונה וזהירה יותר וההבשלה של חלק מהפרויקטים היותר שאפתניים של גוגל – במיוחד בתחום התקשורת, מל"טים, רחפנים, מציאות מדומה, מדעי החיים והמכוניות האוטונומיות. כל זה עדיין לא קרה.

למרות כל זאת, המנייה רשמה שיפור משמעותי, לא רק בגלל התוצאות החיוביות אלא בין השאר בזכות ההכרזה על כך שהחברה מתכוונת להמשיך ולרכוש מחדש מניות בשווי של 3.7 מיליארד דולר, לאחר שכבר רכשה מניות בשווי 1.8 מיליארד דולר במהלך הרבעון האחרון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות