אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דירקטורים בהפועלים ישיבו 9 מיליון שקל בפרשת פוזיטיף צילום: אביהו שפירא

דירקטורים בהפועלים ישיבו 9 מיליון שקל בפרשת פוזיטיף

במסגרת הפשרה, שנחשפה בכלכליסט, יקבל הבנק את הסכום מחברות הביטוח של 14 דירקטורים לשעבר תמורת פטור מתביעה נגזרת

02.02.2016, 08:57 | תומר גנון וזוהר שחר לוי

חברות הביטוח של 14 דירקטורים לשעבר בבנק הפועלים, ישלמו 9 מיליון שקל לקופת הבנק כדי למחוק את התביעה הנגזרת נגדם בפרשת הבנק הטורקי פוזיטיף. כך עולה מבקשה לאישור הסדר פשרה שהוגשה בשבוע שעבר לבית המשפט המחוזי בת"א. על פי מתווה הפשרה, שנחשף ב"כלכליסט", יו"ר הבנק לשעבר דני דנקנר לא יקבל פטור מתביעה בעקבות התנגדות היועץ המשפטי לממשלה. זאת משום שדנקנר הורשע בהליך הפלילי מקביל שהתנהל בפרשה בעבירות מרמה והפרת אמונים.

קראו עוד בכלכליסט

זהו הניסיון השני של הדירקטורים לסיים בהסדר פשרה את התביעה שהוגשה ב־2010 ועומדת על למעלה מ־70 מיליון שקל. ראשית הפרשה בסוף 2006 אז רכש בנק הפועלים במשותף עם קרן ההשקעות הפרטית RP את בנק פוזיטיף תמורת 100 מיליון דולר. מאוחר יותר הגדיל את אחזקתו תמורת 76 מיליון דולר נוספים. הרגולטור הטורקי לא אישר ל־RP ליטול חלק ברכישת פוזיטיף. לפי ההסכם ביניהם, בנק הפועלים היה צריך לפצות אותה על כך.

לימים התברר בחקירת משטרה, כי לקרן RP קשרים עסקיים עם דנקנר ועם משפחתו. בשל ניגוד העניינים שאותו לא חשף דנקנר, הוא הורשע בעבירות של מרמה והפרת אמונים, פגיעה בניהול תקין של עסקי תאגיד בנקאי ותחבולה.

יו"ר הפועלים לשעבר דני דנקנר, צילום: עידו ארז, ynet יו"ר הפועלים לשעבר דני דנקנר | צילום: עידו ארז, ynet יו"ר הפועלים לשעבר דני דנקנר, צילום: עידו ארז, ynet

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות