אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
3.5 מיליארד דולר וגוגל עדיין לא הגיעה לירח

3.5 מיליארד דולר וגוגל עדיין לא הגיעה לירח

חברת אלפבית ידועה בכך שהמחקרים השאפתניים שלה, המכונים מונשוטס, לא מניבים לה רווחים. הדו"ח הנוכחי פירט לראשונה כמה כסף בדיוק היא מוציאה עליהם וכמה מהם ייצרו עבורה הכנסות

02.02.2016, 10:29 | הגר רבט
בדו"חות שפרסמה אתמול, הציגה אלפבית את עסקי הליבה שלה - האינטרנט, הפרסום, המפות, יוטיוב וכו' - בנפרד מהפרויקטים השאפתניים שלה המכונים מונשוטס. כתוצאה מכך לראשונה בתולדות החברה אפשר לדעת בדיוק כמה עולים לה "ההימורים האחרים", כפי שהיא קראה להם, והתשובה היא - 3.56 מיליארד דולר בשנה האחרונה.

קראו עוד בכלכליסט

הפרויקטים של מונשוטס, שכוללים בין השאר את רחפני המשלוחים של החברה, המכוניות העצמאיות ואפילו השאיפה לחיי נצח, יצרו לאלפבית הפסד תפעולי של 3.56 מיליארד דולר לאורך 2015, זאת לעומת 1.9 מיליארד דולר בלבד ב-2014. עם זאת, ההכנסות מפרויקטים אלה עלו ב-37% ל-448 מיליון דולר.

פרויקט גוגל לון פרויקט גוגל לון פרויקט גוגל לון

אלה כמובן הפסדים עצומים, אבל הרווחים מעסקי הליבה של גוגל, האינטרנט והפרסום, עקפו את התחזיות המוקדמות של האנליסטים, והחברה הציגה זינוק של 17.8% בהכנסות השנתיות ל-21.3 מיליארד דולר לעומת צפי להכנסות של 16.9 מיליארד דולר.

אלפבית (גוגל) מפורסמת בשל המחקרים השאפתניים שלה, שחלק ניכר מהם אכן מסיים את חייו על רצפת המעבדה ולא מניב לה רווחים. המשקיעים לא תמיד קיבלו בהבנה את הפרויקטים הללו ואת הערפל שליווה אותם, וחלק מהסיבה לארגון מחדש של גוגל לתוך אלפבית היה הרצון להרגיע אותם.

המיתוג מחדש של מעבדות גוגל X, שכעת נקראות בפשטות X, היה אמור לאותת למשקיעים שאלפבית לוקחת ברצינות את הפרויקטים "הצדדיים" שלה ומוודא שיש להם פוטנציאל מסחרי לפני שהיא משקיעה בהם מיליונים. ואולם אחרי פרסום הדו"ח אתמול, נראה שטור הרווח של עסקי הליבה בהחלט מרגיע את המשקיעים והאנליסטים, וכרגע הם מוכנים להעלים עין מהמיליארדים הבודדים שאלפבית משקיעה במונשוטס. ומי יודע, יכול להיות שהפרויקט הבא שייצא משם יפצה על כל ההפסדים. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות