אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד התשתיות והאנרגיה מעניק 3 מיליון שקל לחברת קלינטק מאשקלון צילום: אי פי איי

משרד התשתיות והאנרגיה מעניק 3 מיליון שקל לחברת קלינטק מאשקלון

חברת אי.וי.אר מוטורס אשר פיתחה גנרטור שמגדיל את הנצילות בטורבינות הרוח, קיבלה מימון מיוחד מהמשרד על מנת להקים טורבינות ברמת הגולן ובאילת

02.02.2016, 18:40 | אמיר רוזנבאום

חברת הקלינטק, אי.וי.אר מוטורס (EVR MOTORS), קיבלה היום (ג') מענק לפרוייקט בהיקף של של כ-3 מיליון שקל ממשרד התשתיות והאנרגיה.

במסגרת הפרוייקט, החברה מאשקלון אשר הצליחה לפתח גנרטורים בעלי ניצולות ויכולת הפקת חשמל גבוהה, צפויה ביחד עם חברת "רב אנרגיה" לבנות פיילוט הכולל מספר טורבינות רוח באזור אילת ורמת הגולן.

קראו עוד בכלכליסט

   

חברת הקלינטק מאשקלון אשר הוקמה על ידי שלושה מהנדסים: אלי רוזינסקי, ויקטור כסלו ורוסלן שבינסקי הצליחו לפתח גנרטור חדש שמצליח להפיק 20% עד 40% יותר חשמל מאשר הגנרטורים הקיימים היום, בשוק טורבינות הרוח.

עד כה, החברה פעלה במסגרת חממה טכנולוגית ובתמיכה פיננסית וטכנולוגית של הורייזן גרינטק ונצ'רס שבבעלות משותפת של אלסטום, רותם תעשיות וגפן השקעות.

בזכות הפיתוח שמגדיל את הנצילות, ניתן יהיה להקים טורבינות רוח במקומות רבים בהם נמדדת מהירות רוח בינונית שבעבר לא הייתה כדאיות כלכלית להקים אותם.

בנוסף, חברת אי.וי.אר מוטורס חתמה על 5 הסכמים לפיילוטים שונים ברחבי העולם (הולנד, פולין, ספרד, פינלנד ודרום אפריקה) שצפויים לצאת לפועל בשנים הקרובות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות