אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת האנרגיה BP מציגה: 5.2 מיליארד דולר הפסד בשנת 2015 צילום: בלומברג

חברת האנרגיה BP מציגה: 5.2 מיליארד דולר הפסד בשנת 2015

הירידות החדות במחירי האנרגיה גררו את החברה הבריטית לתוצאות הגרועות ביותר שלה מזה 20 שנה; החברה צפויה לפטר אלפי עובדים ומניותה צנחות במסחר בבורסה בלונדון

02.02.2016, 12:40 | שירות כלכליסט

חברת הנפט הבריטית, BP, דיווחה היום (שלישי) על הפסד חד ברבעון הרביעי, על רקע הצניחה במחירי הנפט. החברה דיווחה על כי ברבעון האחרון של השנה היא הפסידה 2.2 מיליארד דולר, זאת לעומת הפסד של 969 מיליון דולר שנה קודם לכן. 

קראו עוד בכלכליסט

עבור השנה כולה, רשמה החברה הפסד גדול של 5.2 מיליארד דולר לעומת רווח לפני מס וריבית של 8.1 מיליארד דולר ב-2014. אלו הן התוצאות הגרועות ביותר של החברה ב-20 השנים האחרונות.

התוצאות הפיננסיות של חברת הנפט הדגימו את ההשפעה של 20 חודשי ירידות במחירים על הסקטור, כולל שחיקת ההכנסות של חברות הנפט ושווי הנכסים שלהן.

מחיר הנפט מסוג קרוד עמד על מחיר ממוצע של 44 דולר לחבית במהלך הרבעון הרביעי, ירידה של 40% לעומת התקופה המקבילה שנה קודם לכן. הירידות נמשכו גם בחודשיים הראשונים של השנה לנוכח מלאי היצע היתר בעולם.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

בעקבות התוצאות הודיעה BP כי תקצץ 3,000 משרות נוספות מחטיבות הזיקוק והשיווק עד סוף 2017. הקיצוצים מתווספים להכרזה מינואר על קיצוץ של 4,000 משרות השנה, מחטיבות הגילוי והייצור.

מניות החברה צנחו ב-7% במסחר בלונדון בעקבות פרסום התוצאות."אנחנו ממשיכים להתקדם במהירות כדי להתאים ולאזן את BP לסביבה המשתנה", הודיע המנכ"ל בוב דאדלי. במקביל, החברה הפחיתה ב-2015 את ההוצאות ב-3.4 מיליארד דולר, ומעריכה כעת כי עד 2017 ההוצאות יהיו נמוכות ב-7 מיליארד דולר. "המהלכים מדגישים את המחויבות שלנו לשמור על הדיבידנד ולייצר תזרים מזומנים גדל בטווח הארוך", הוסיף דאדלי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות