אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אולמרט הודה והורשע בשיבוש מהלכי משפט צילום: עמית שאבי

אולמרט הודה והורשע בשיבוש מהלכי משפט

בית המשפט הרשיע את ראש הממשלה לשעבר בשיבוש מהלכי משפט בפרשות טלנסקי והולילנד במסגרת עסקת טיעון. העונש שהוסכם על שני הצדדים: 6 חודשי מאסר חופפים לעונש בהולילנד ו-50 אלף שקל קנס

02.02.2016, 12:34 | יעל פרידסון, ynet

במסגרת הסדר טיעון הודה היום (ג') ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט בשתי עבירות של שיבוש מהלכי משפט, בפרשות הולילנד ומעטפות הכסף (טלנסקי). בעקבות ההודאה, שופט בית משפט השלום בירושלים הרשיע את ראש הממשלה לשעבר בעבירות.

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת ההסדר שהוצג בבית משפט השלום בירושלים הורשע אולמרט בעבירות המיוחסות לו, ויישלח לשישה חודשי מאסר בחופף לעונש שהוטל עליו בפרשת הולילנד. כמו כן יוטל עליו קנס של 50 אלף שקל. זו הפעם הראשונה שאולמרט מודה באחד התיקים נגדו.

אולמרט בבית המשפט, צילום: עמית שאבי אולמרט בבית המשפט | צילום: עמית שאבי אולמרט בבית המשפט, צילום: עמית שאבי

במרכזו של תיק השיבוש עומדות הקלטות שסיפקה ראש לשכתו לשעבר, שולה זקן, כעדת מדינה. אולמרט נשמע בהן מנסה להניא אותה מלהעיד נגדו בפרשות השונות שבהן היה מעורב. על פי כתב האישום, במהלך מאי 2011, לקראת הדיונים בתיקי ראשונטורס וטלנסקי בית המשפט המחוזי בירושלים, נפגשו אולמרט וזקן, לבקשתה, במלון הולידיי אין בירושלים.

בהקלטות תועד אולמרט מסביר לזקן שאם לא תעלה להעיד - לא ניתן יהיה לעשות שימוש ראייתי נגדו ביומנים שבהם ניהלה את רישום ההכנסות ל"קופה הסודית" - שאותם ביקשה התביעה להגיש כראיה לבית המשפט: "את לא עולה על דוכן העדים, הוא (התובע אורי קורב) יכול לקפוץ, לעשות ריקודים באוויר, הוא לא יכול להרשיע אותך", תועד אולמרט אומר. "הוא לא יכול להציג את היומנים האלה... הוא ירצח אותך... ואת תפלילי את עצמך על דוכן העדים, זה מה שמטריד אותי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
6 חודשים חופפים לעונש בהולילנד?
במלים אחרות - אין ערך לשיבוש הליכי משפט? למה חפיפה? פרקליטי המדינה, שהם שכירים, חוששים מעימות ונרתעים מעבודה קשה. המשכורת בסוף החודש - היא פשוט אותו דבר. למה לעבוד קשה? זה קשה מאוד, זה שוחק. לעומתם הפרקליטים העצמאיים של הנאשמים - שכרם ופרסומם נגזר מהצלחתם. ולכן הם אנרגטיים ומלאי מרץ. והם מביסים את פרקליטי המדינה בקרבות רבים.
חיים אבגד  |  04.02.16
6.
לדני - מספר 4
אינני מכיר בתרומה של האנשים למדינה. הם רצו עמדות כח והשפעה וקיבלו. שכרם שולם מידי הציבור לכל אורך התקופה. שכר שמן, לשכה, רכב, ביטוח בריאות, פנסיה ממלכתית שמנה. יותר משאהוד אולמרט תרם למדינה, המדינה תרמה לו. שלא לדבר על התרמות נוספות שביצע ועליהן הורשע.
חיים  |  04.02.16
5.
אות קלון למערכת המשפט
היחס של מערכת המשפט לאולמרט חשף את ערוותה . אולמרט שסעד עם שופטים ועורכי דין מקבל הקלות רבות מאוד. בארה"ב על אותם פשעים הוא היה מקבל לפחות 15 שנה בכלא, ותשכחו מעונשים חופפים. הפרקליטות כאילו התאמצה להרשיעו , בפועל הוא נענש על אולי 5% ממה שעשה. למה רשות המסים לא הצטרפה לחקירה לחקור אם שולם מס על הצעיוקים שאישתו מכרה לקבלני ירושליים בעשרות אלפי דולרים. מפילוח הרשימות והסכומים אפשר היה לראות שהכספים הללו היו ניסיון להבלבין כספי שוחד. עונש חופף על שיבוש הליכי משפט והדחת עד? רק על זה צריך לקבל שנה וחצי מאספר בלי חפיפה. המערכת המשפטית עושה שמיניות באויר להוציא אותו במינימום עונש גם מצד הפרקליטות.
הצופה מרחוק  |  02.02.16
לכל התגובות