אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טדי שגיא חוזר למקורות: מתעניין ברכישת היריבה הגדולה שלו צילום: עמית שעל

טדי שגיא חוזר למקורות: מתעניין ברכישת היריבה הגדולה שלו

לפי דיווחים בעולם: OpenBet מעומדת לרכישה על ידי פלייטק של שגיא ב-430 מיליון דולר; בשנה שעברה נכשל שגיא ברכישת פלוס 500 ואווא טרייד

02.02.2016, 15:27 | דרור רייך

לאחר שלא הצליחה לרכוש את פלוס 500 ואת אווא טרייד בסוף השנה שעברה, בעסקאות שהיו מסתכמות ביותר מ-800 מיליון דולר, לענקית המשחקים המקוונים פלייטק של טדי שגיא יש עדיין תיאבון למיזוגים ורכישות.

קראו עוד בכלכליסט

הפעם מדובר לא בחברת מט"ח, אלה בחברה שגם כן עוסקת בפלטפורמות משחקים מקוונות - חברת OpenBet שמוזכרת בדיווחים בחו"ל כמועמדת לרכישה. OpenBet נמצאת על המדף זה זמן מה ואפילו שכרה את שירותיו של בנק ההשקעות מורגן סטנלי כיועץ ומתווך לתאם מכירה האפשרית של החברה.

OpenBet נמצאת בבעלות קרן הפרייוט אקווטי Vitruvian Partners שרכשה אותה בשנת 2011 מרופרט מרדוק, בעל השליטה בניוז קורפ, תמורת 208 מיליון ליש"ט (אז כ-331 מיליון דולר).

הקרן מבקשת תשואה של 40% עד 50% על השקעתה, כלומר מחיר מכירה של כ-300 מיליון ליש"ט (430 מיליון דולר).

OpenBet היא אחת מיריבותיה של פלייטק במתן פלטפורמות תוכנה להימורים מקוונים בספורט, משחקי קזינו, והגרלות.

טדי שגיא, צילום: עמית שעל טדי שגיא | צילום: עמית שעל טדי שגיא, צילום: עמית שעל

OpenBet רשמה מספר הצלחות בתקופה האחרונה כאשר הצליחה להאריך את החוזים עם השמות הגדולים בתחום - ויליאם היל, פאדי פאוור, לדברוקס וסקיי.

נראה כי התחרות העיקרית של פלייטק עם OpenBet תהיה על הלקוחות הקיימים של OpenBet, בעיקר ויליאם היל ופאדי פאוור, שבעצמה (פאדי פאוור) נמצאת בתהליך של מיזוג עם חברת הימורים גדולה בשם בטפייר (Betfair).

ככל הנראה החיזור של פלייטק אחרי OpenBet, אומר שתוכניות ההתרחבות של פלייטק לשוק המט"ח יצטרכו להמתין.

פלייטק הציעה בשנה שעברה כמעט בו זמנית לקנות את פלוס 500 ואת אווא טרייד, ונכון להיום יש לה מזומנים בהיקף של 780 מיליון ליש"ט (1.1 מיליארד דולר). בכל מקרה, האנליסטים צופים כי הזדמנויות של פלייטק בתחום המט"ח עשויות להיות מוגבלות רק לחברות מחוץ לבריטניה (ואירלנד), בגלל הרגולציה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות