אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסינים השתלטו על דן האג אבל לא מעבירים כספים

הסינים השתלטו על דן האג אבל לא מעבירים כספים

כשאיש העסקים הסיני האמיד וונג חוי השתלט בשנה שעברה על קבוצת הכדורגל ההולנדית אדו דן האג (Ado Den Haag), הוא הבטיח להעביר השקעות משמעותיות ולהגיע להישגים חדשים. אולם ההבטחות הללו לא מולאו

03.02.2016, 13:38 | שירות כלכליסט

כשאיש העסקים הסיני האמיד וונג חוי השתלט בשנה שעברה על קבוצת הכדורגל ההולנדית אדו דן האג (Ado Den Haag), הוא הבטיח להעביר השקעות משמעותיות ולהגיע להישגים חדשים. אולם ההבטחות הללו לא מולאו.

קראו עוד בכלכליסט

הקבוצה בת ה-110 משחקת בליגה ההולנדית הבכירה. בתחילת 2014 הופיע וונג חוי בהאג עם הבטחות להפוך את הקבוצה למעצמת כוח חדשה בדומה לאיינדהובן, פיינורד ואייאקס, ששולטות בליגה כבר עשורים, ולעיתים מעפילות לליגות האירופיות.

וונג רכש אחזקה של 98% בקבוצה עבור סכום מדווח של 8.2 מיליון יורו. הנאמנים, האוהדים והפוליטיקאים המקומיים בירכו את וונג ואת ההבטחות שלו להעלות את הרמה של הקבוצה, אולם 18 חודשים לאחר מכן, לא נותרה תמיכה רבה בעד הסיני.

דן האג דן האג דן האג

הקבוצה מקרטעת במרכז הטבלה, לא מגיעים שחקנים חדשים ולא הועברו תשלומים מובטחים. וונג, שבבעלותו חברת השיווק יונייטד ונסן אינטרנשיונל ספורטס, שעזרה לארגן את טקס הסגירה של אולימפיאדת בייג'ינג ב-2008, לא העבירה בספטמבר סכום מובטח של 3.7 מיליארד יורו, הוא לא העביר את הכסף גם בנובמבר ובדצמבר.

"אני מקווה שדן האג תדורג בין 5 הקבוצות המובילות בליגה בתוך שלוש שנים – זו המטרה שלי", אמר וונג בראיון שהעניק לניו יורק טיימס. "כדי להשיג את המטרה שלי, עלינו להשקיע עוד כסף ולעשות כל מה שנחוץ".

"הקבוצה חושבת בדרך פשטנית – אמרת שתשקיע, אז עלייך להשקיע", המשיך וונג. "אבל הם מתערבים בתהליך קבלת ההחלטות של הבוס. אפשר להציע הצעות, אך הנסיבות השתנו, ועלי להתאים את האסטרטגיה שלי".

אולם הבעיות הפיננסיות בקבוצה חמורות, וכוללות סכנה שלא ישולמו משכורות בסוף פברואר. התאחדות הכדורגל ההולנדית אף איימה להעביר את הקבוצה לפירוק, אם לא תעביר הלוואת גישור של 1.3 מיליון יורו בקרוב. בחודש שעבר לא השתתף וונג בפגישה של בעלי המניות, בטענה שהוא עסוק מדי.

עם זאת, וונג לא נראה מודאג לאור משבר הנזילות האפשרי.

"הסיבה בגללה איני מעביר כספים היא שאני רוצה לדעת קודם על מה הם יוציאו אותם", אמר בראיון לערוץ ההולנדי NOS. "נראה שהם ניצלו את ההשקעות שלי, אבל על מה? עד כה לא ראיתי תקציב או תכנית עסקית מהם".

"המצב בקבוצה משפיע על האסטרטגיה העסקית שלי", המשיך. "אנחנו משקיעים במועדון כדורגל וניצלו אותנו. איזה מין אקלים השקעות זה, בעלי המניות רוצים לדעת".

בינתיים, בסין, אחרי שגוואנגז'ו רכשה את ג'קסון מרטינס עבור 42 מיליון יורו הסכום שהקבוצות הסיניות הוציאו בשוק העברות החורפי עומד על בערך 210 מיליון יורו. החלון שלהם נסגר ב-26 בפברואר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות