אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההסתדרות תובעת 100 מיליון שקל מנטסורס על פגיעה בהתארגנות צילום: shutterstock

ההסתדרות תובעת 100 מיליון שקל מנטסורס על פגיעה בהתארגנות

ההסתדרות הגישה תביעה לפיצוי של 223 אלף שקל על 465 התנכלויות לכאורה לניסיון הקמת ועד נשים חרדיות בחברה שמפעילה את מוקדי שירות הלקוחות של גולן טלקום

03.02.2016, 13:52 | מיקי פלד

ההסתדרות תובעת את חברת נטסורס, המפעילה בין היתר את מוקדי הלקוחות של גולן טלקום, בסכום של לא פחות מ-103 מיליון שקל. לטענת ההסתדרות יש לקנוס את החברה בשל התערבות בוטה של ההנהלה בניסיון העובדות, רובן נשים חרדיות, להקים ועד עובדים במקום. במידה ובית הדין יקבע פיצויים אז אלו יועברו לעובדות.

קראו עוד בכלכליסט

התביעה הוגשה לפני שעה קלה לבית הדין האזורי לעבודה בירושלים וההסתדרות מונה בה 465 פגיעות לכאורה בעובדות וההסתדרות מבקשת תשלום פיצויים ללא הוכחת נזק של 223,452 שקל על כל הפרה. בהסתדרות אומרים כי כי העובדות משתכרות שכר מינימום וההתארגנות עצמה קמה על רקע הפגיעה השיטתית בזכויותיהן של העובדות, אך מפרוץ השלב הגלוי של ההתארגנות, החברה הפעילה מסע לחצים אינטנסיבי על מנת לפגוע בהתאגדות, כולל איומים מפורשים של סגירת החברה בתגובה למהלך.

יו"ר ההסתדות, אבי ניסנקורן, צילום: עמית שעל יו"ר ההסתדות, אבי ניסנקורן | צילום: עמית שעל יו"ר ההסתדות, אבי ניסנקורן, צילום: עמית שעל

בתביעה נכתב כי "במסגרת מסע לחצים זה לא בחלו בעלי החברה ומנהלים בה מלאיים על העובדות תוך אזכור מצבן המשפחתי, איום כי תוצאת ההתארגנות תהיה שלא יהיה להן לחם לילדיהן, פניה למשפחות על מנת שילחצו על חברות ועד, הזמנת המשטרה בתגובה להחתמת טפסי הצטרפות, הסברים כי ניתן להחליפם בקלות ושבעצם המעסיק "עושה להן טובה" כך שהוא מעסיק אותן, החתמת עובדות על טפסי ביטול ועוד. הפגיעות בחופש ההתארגנות של העובדות הינן בדרגת החומרה המקסימלית ובוצעו כלפי כל עובדות החברה, באינטנסיביות ובבוטות, תוך שימוש בחולשתן ובמרות המעסיק".

יו"ר ועד הפעולה בנטסורס, אדל אלבז: "בשבועות האחרונים ספגנו יחס משפיל ומזלזל מצד החברה רק בשל ההחלטה הפשוטה לממש את זכות ההתארגנות. ההחלטה להתאגד היא לא החלטה נגד המעסיק, היא החלטה בעד זכויות העובדים. על אף העובדה שיש מעסיקים שמתנגדים לזכויות אלו ומנסים לקחת אותם בכוח, אנחנו עדיין מקוות כי הנהלת נטסורס תתעשת ותפתח דף חדש ביחסיה עם כלל העובדים".

התביעה הוגשה על ידי עו"ד איריס ורדי-ישראלי ועו"ד ענת גוטמן-מרום מהלשכה המשפטית של האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות.

טרם התקבלה תגובת נטסורס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות