אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טירוף הסייבר לא נעצר: סקייבוקס גייסה 96 מיליון דולר

טירוף הסייבר לא נעצר: סקייבוקס גייסה 96 מיליון דולר

Skybox Security הוקמה ב-2002 וגייסה עד היום 138 מיליון דולר. מנכ"ל החברה: "נגדיל את הפעילות שלנו בישראל בצורה משמעותית"

03.02.2016, 14:59 | מאיר אורבך

חברת סקייבוקס סקיוריטי הישראלית השלימה גיוס ענק של 96 מיליון דולר במסגרתם רכשה קרן ההשקעות האמריקאית פרובידנס 75% מהחברה בתמורה ל-96 מיליון דולר המשקפים לחברה שווי של 120 מיליון דולר. הרוכשת -Providence Strategic Growth) PSG), חטיבת ההשקעות בחברות צומחות של קרן ההשקעות הגלובלית הפרטית Providence Equity, המנהלת נכסים בהיקף 45 מיליארד דולר.

קראו עוד בכלכליסט

פרובידנס רכשה בעסקה את מרבית בעלי המניות של החברה שכולל את קרנות הון הסיכון כרמל ונצ'רס, ססקואנה ואחרות. על פי ההערכה כ-80 מיליון דולר מתוך הכספים שהשקיעה פרובידנס הלכו למייסדי החברה ולבעלי המניות של החברה והשאר כ-16 מיליון דולר נכנסו לחברה.

 

סקייבוקס סקיוריטי הוקמה כבר ב-2002. בין מייסדיה גידי כהן המשמש כמנכ"ל החברה וערן רשף. החברה גייסה עד היום, לרבות הגיוס הנוכחי, 138 מיליון דולר. בין המשקיעים בה: כרמל, בנצ'מרק, ססקואנה, קרן השקעות של מיצובישי ומופת.

החברה מתכננת להשתמש בכספי הגיוס הנוכחי לטובת המשך הצמיחה המואצת שלה ולגיוס עובדים חדשים למטה שלה בעמק הסיליקון בארה"ב ולמרכז הפיתוח בישראל, שממוקם בהרצליה. כיום מעסיקה סקייבוקס 120 עובדים שמתחלקים שווה בשווה בין שני המרכזים הללו. הנהלת החברה יושבת בעמק הסיליקון.

בשיחה עם "כלכליסט" אומר גידי כהן, מנכ"ל החברה: "בשנים האחרונות אנו חשים גידול רב במכירות וברווחיות. רצינו שתיהיה לנו את היכולת לקחת את החברה לשלב הבא מבחינת מכירות והגדלת ההשקעה. נגדיל את הפעילות שלנו בישראל בצורה משמעותית. זה הזמן שלנו לשים את הרגל על הגז".

"סייבר הוא תחום מסובך מאוד, הרשתות מסתבכות ויש הרבה דרכים להתקיף את הרשתות הארגוניות", אומר כהן. "סקייבוקס עובדת מעל כל מוצרי אבטחת המידע ומספקת תמונה כוללת לרמת הפגיעות של הארגון. זה כלי ניהול חזק מאוד שיאפשר לארגונים להשתלט על הסיכונים".

מהחברה נמסר שב-4 השנים האחרונות היא הגדילה את קצב גיוס הלקוחות החדשים בשיעור של 220% ואת ההכנסות מלקוחות בהיקף של 221%. בשנת 2015 הציגה החברה גידול של 55% במכירות בהשוואה לשנה הקודמת בזכות גידול בשיעור של 59% בהיקף העסקאות הגבוהות מ-100,000 דולר וגידול של 165% בעסקאות הגבוהות מ-500,000 דולר.

כחלק מסיבוב הגיוס הנוכחי החברה יצטרפו מארק הסטינגס ותומאס רירדון, שני מנהלים בכירים מ- Providence Strategic Growth, כדירקטורים בספייבוקס.

"בתנאי השוק הקיימים יש לנו יכולת לגדול ואיני נבהל מהסכום הגבוה שהושקע בנו", אומר גידי כהן. חברת המחקר IDC מעריכה כי היקף השוק של פתרונות ניהול אבטחת מידע וסייבר יגיע בשנת 2018 להיקף של 6.5 מיליארד דולר והוא ימשיך לגדול בשיעור העולה על 10%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות