אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המוסדיים באפריקה מאפשרים שקט ללבייב, הפרטיים לא: "מבקשים לעצור תשלומים" צילום: אריאל שרוסטר

המוסדיים באפריקה מאפשרים שקט ללבייב, הפרטיים לא: "מבקשים לעצור תשלומים"

המחזיקים הפרטיים שלחו מכתב למנכ"לית משותפת בהרמטיק שאמונה על סדרה כ"ח ודרשו להזהיר את מחזיקי אג"ח שבמידה ויקבלו את תשלום הריבית במרץ הקרוב, אז אל להם לטעון להעדפת נושים

03.02.2016, 16:24 | אורן פרוינד

הרובל הרוסי ממשיך להיסחר ברמות שפל של 80 רובל לדולר ואפריקה ישראלמתקרבת להסדר חוב נוסף. אלא שבנתיים גופי הפנסיה הגדולים שמושקעים בחברת ההשקעות של לב לבייב אינם מראים סימנים של מלחמה ומאפשרים ללבייב להמשיך ולנסות לבצע מהלכים שימנעו ממנה להכנס להסדר חוב.

קראו עוד בכלכליסט

מי שכן מבקש לנענע את הספינה כבר כעת אלו מספר מחזיקי אג"ח פרטיים מסדרה כ"ו ו-כ"ז שמעוניינים למנוע את תשלום הריבית הקרוב (בחודש מרץ), עבור סדרה כ"ח בגובה של 19.2 מיליון שקל.

המחזיקים הפרטיים שלחו מכתב למירב עופר, מנכ"לית משותפת בהרמטיק נאמנות שאמונה על סדרה כ"ח, והזהירו בו את מחזיקי האג"ח מהסדרה החדשה.

במכתב דרשו המחזיקים להזהיר את מחזיקי אג"ח מסדרה כ"ח שבמידה ויקבלו את תשלום הריבית במרץ הקרוב, אז אל להם לטעון להעדפת נושים כאשר יבוצע תשלום הקרן של 293 מיליון שקל (170 מיליון שקל לסדרה כו ו-123 מיליון שקל לסדרה כז) במאי הקרוב עבור סדרות כו' ו- כז'.

לב לבייב, צילום: עמית שעל לב לבייב | צילום: עמית שעל לב לבייב, צילום: עמית שעל

המחזיקים הפרטיים בסדרות כו' ו- כז' טענו כי במידה ומחזיקי סדרה כ"ח לא ייענו לדרישה שלהם אז הם מעוניינים לעצור את כל התשלומים ולפתוח במגעים להסדר חוב כבר עכשיו.

המחזיקים הפרטיים ששלחו את המכתב להרמטיק, מיוצגים באופן אירוני על ידי דן אבנון שגם הוא מהרמטיק ומכהן כמנכ"ל משותף לצידה של מירב עופר בהרמטיק נאמנות.

המכתב הזה הוא חלק ממלחמה שמנהלים סדרות האג"ח בינם לבין עצמם. בעוד שסדרות האג"ח הקצרות מעוניינות להמשיך עסקים כרגיל במטרה לקבל קודם כל תשלום קרן של 293 מיליון שקל במאי הקרוב, המחזיקים של סדרה כ"ח מתכוונים להמתין מספר חודשים בכדי לקוות לנס. בכל אופן הם לא מתכוונים לאפשר לתשלום הקרן עבור סדרות האג"ח הקצרות להתבצע במאי הקרוב.

אפריקה ישראל חייבת למחזיקי האג"ח 3.6 מיליארד שקל כאשר בשנת 2015 היא נדרשת לעמוד בתשלומי קרן וריבית של 533 מיליון שקל.

בקופתה מצויים נכון להיום 530 מיליון שקל כך שהכסף שלה יספיק לשרת את החוב שלה עד סוף שנת 2016 בלבד. מסיבה הזאת אגרות החוב של אפריקה ישראל נסחרות בתשואות דו ספרתיות במחירים של 43 -62 אגורות – עמוק מתחת למחיר הפארי שלהן.

בנתיים באפריקה ממשיכים עסקים כרגיל במטרה למנוע הסדר חוב שיאלץ אותה לבצע מימוש אגריסיבי של נכסים במחירים מופחתים. אפריקה נכסים, החברה הבת (56%) הטובה ביותר של אפריקה ישראל היום, הודיעה היום (ד') על מו"מ למכירת פארק המדע גלובל פארק בלוד תמורת 197.5 מיליון שקל.

במקביל היא הודיעה כי היא פועלת לגיוס של עד 200 מיליון שקל בהרחבת של סדרה ו' של החברה שנסחרת בתשואה לפדיון של 4.27%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות