אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רדוור מכוונת לרכישה מהותית במהלך 2016 צילום: עמית שעל

רדוור מכוונת לרכישה מהותית במהלך 2016

החברה המתמחה בטכנולוגיות הגנת סייבר והאצת ביצועי רשתות דיווחה היום על הכנסות של כ-55 מיליון דולר וקופת המזומנים שלה עומדת על כמחצית משווי השוק שלה; מניית החברה נסחרת ברמה הנמוכה ביותר מאז 2011

03.02.2016, 18:44 | דרור רייך

חברת ציוד התקשורת רדוור, בבעלות קבוצת רד של משפחת זיסאפל, מפרסמת היום את הדוחות לרבעון האחרון של 2015. החברה, בניהולו של רועי זיסאפל, הציגה ההכנסות של 55.3 מיליון דולר גבוהה מצפי האנליסטים שעמד על 54.8 מיליון דולר אך נמוך ב-9% מהכנסות של 61 מיליון דולר שנרשמו ברבעון המקביל אשתקד.

קראו עוד בכלכליסט

בשורת הרווח דיווחה החברה על רווח של 7.6 מיליון דולר או למניה של 17 סנט, לעומת צפי נמוך יותר של 16 סנט למנייה. בהשוואה לרבעון המקביל מדובר על ירידה של חדה של 42% לעומת רווח של 13.1 מיליון דולר או 28 סנט למנייה.

בעקבות הדיווח פתחה מניית רדוור את המסחר בנאסד"ק בירידה של כ-3% ומתחילת השנה ירדה המניה בכ־15%. רדוור נסחרת בנאסד"ק לפי שווי שוק של 580 מיליון דולר, ומעסיקה 900 עובדים — מתוכם כ־400 בישראל. במהלך 2015 החברה הגדילה את מצב כוח האדם בכ-100 עובדים נוספים.

קופת מזומנים גדולה וחולשה במנייה

המצב של רדוור מעמיד אותה בפוזיציה בעייתית, מצד אחד לחברה קופת מזומנים נאה של 315 מיליון דולר, ומהצד השני מניית החברה נמצאת במחיר של כ-12.8 דולר, שפל שלא נרשם מאז סוף 2011. בדוחות מדווח החברה על רכישה חוזרת של מניות בהיקף של 40 מיליון שיצטרפו ך-7 מיליון דולר שנותרו מסבב הרכישות הקודם.

רועי זיסאפל מנכ"ל רדוור רועי זיסאפל מנכ"ל רדוור רועי זיסאפל מנכ"ל רדוור

רדוור, שנמחקה מהמסחר בת"א כבר ב־2009 פרסמה ברבעון הקודם אזהרת רווח בעקבות דחייה בשש עסקאות גדולות (בשווי של מיליון דולר או יותר כל אחת) בקרב ספקיות שירותי תקשורת בארה"ב. באופנהיימר ציינו אז כי "הדו"חות לימדו על חולשה יותר נרחבת, גם בפעילות מחוץ לארה"ב"

בשיחות עם אנליסטים הם ציינו כי קופת המזומנים הגדולה תשמש את החברה לרכישות במהלך השנה, ככל הנראה רכישות קטנות בשביל טכנולוגיה ורכישה גדולה בשביל להגדיל את שורת ההכנסות. המצב של החברה גם מעמיד אותה במצב שהיא בעצמה הפכה ליעד לרכישה.

לסיכום התייחסו האנליסטים גם לדחיית מענק האופציות ליהודה זיסאפל על ידי בעלי מניות של החברה בגובהה של 150 אלף שנפסלה על הסף. "זו הייתה טעות והיא לא תחזור על עצמה בזמן הקרוב", אמרו.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות