אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבינלאומי מבקש למנות כונס לאגרקסקו עקב חוב של 20 מיליון שקל צילום: עמית מגל

פרסום ראשון

הבינלאומי מבקש למנות כונס לאגרקסקו עקב חוב של 20 מיליון שקל

לטענת הבנק, "חברת היצוא החקלאי שבשליטת גדעון ביקל הודתה בחדלות פירעונה ולא תוכל להמשיך בפעילותה". ההפסד במחצית הראשונה של 2015: 48.7 מיליון שקל. בית המשפט המחוזי בתל אביב קבע דיון דחוף למחר

03.02.2016, 19:35 | תומר גנון
הבנק הבינלאומי מבקש למנות כונס נכסים לחברת היצוא החקלאי אגרקסקו כרמל בשל חוב של כ-20 מיליון שקל - כך עולה מבקשה לאכיפת שיעבוד שהגיש היום (ד') הבנק לבית המשפט המחוזי בת"א. השופט איתן אורנשטיין קבע דיון דחוף למחר בצהריים.

פעילותה של אגרקסקו, שקרסה לפני כארבע שנים, נרכשה ב-2011 על ידי איש העסקים גדעון ביקל תמורת כ-17 מיליון שקל, והוא מחזיק ב-99.5% ממניותיה. "החברה הודתה דה פקטו בפני הבנק אודות חדלות פירעונה וכי לא תוכל עוד במצב דברים זה להמשיך בפעילות במתכונתה הנוכחית", כתב הבנק שמבקש למנות את עו"ד רונן מטרי לכונס נכסים. "בעל השליטה בחברה הודיע כי אין בכוונתו להזרים כספים לחברה מעבר לאלו שהוזרמו על ידו עד כה".

לטענת הבנק, "על פי הדו"חות הכספיים של החברה, היא סיימה את 2014 עם גירעון בהון בסך של 43.1 מיליון שקל ועם הפסד שנתי מצטבר בסך של כ-43.9 מיליון שקל. הובהר בדו"חות כי פעילותה מותנית בביצוע תוכניות עסקיות אשר למיטב ידיעת הבנק לא יצאו לפועל. על פי הדו"חות הלא מבוקרים של החברה למחצית הראשונה של 2015, נתוני החברה הורעו בתקופה זו כאשר הגירעון בהון צמח לכ-48 מיליון שקל, וההפסד המצטבר הגיע לכ-48.7 מיליון שקל".

אגרקסקו היא חברה פרטית העוסקת בשיווק וייצוא של תוצרת חקלאית ישראלית בארץ ובחו"ל, במו"פ של גידולים חקלאיים מסוגים שונים, בעיקר של תות שדה, בניהול מחסן ערובה (בונדד) מכח זיכיון מטעם חברת נמלי ישראל, ובהחכרת בית אריזה במושב עין יהב.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות