אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האקזיט של האקדמאים: פרופ' שלמה בן ארצי מכר את אניוויז'ן ב־6 מיליון דולר צילום: עמית שעל

האקזיט של האקדמאים: פרופ' שלמה בן ארצי מכר את אניוויז'ן ב־6 מיליון דולר

ל"כלכליסט" נודע כי חברת טכנולוגיות זיהוי הפנים מת"א, שמעסיקה כ־20 בעלי דוקטורט בתחומי הראייה הממוחשבת והלמידה העמוקה, נמכרה לשלד הבורסאי האוסטרלי Top End Minerals

04.02.2016, 07:01 | אסף גלעד

חברת טכנולוגיות זיהוי הפנים אניוויז'ן (AnyVision) נמכרה לשלד הבורסאי האוסטרלי Top End Minerals של המיליארדר הישראלי־אוסטרלי ג'וזף גוטליב בתמורה ל־6 מיליון דולר - כך נודע ל"כלכליסט".

בכך תהפוך החברה הציבורית של גוטליב מחברה העוסקת בכרייה ואיתור מחצבים לשלוחה אוסטרלית של חברה ישראלית המפתחת טכנולוגיה לזיהוי פנים לצרכים ביטחוניים. בצורה זו גם תיכנס אניוויז'ן בדלת האחורית לבורסה ותבקש לגייס הון ציבורי מהמשקיעים באוסטרליה.

אניוויז'ן הוקמה על ידי איילון אטשטיין, ששימש בה כמנכ"ל, ועל ידי פרופסור שלמה בן ארצי, כלכלן התנהגותי מאוניברסיטת UCLA, שנחשב ליושב ראש החברה. היוא יושבת במתחם הסטארט־אפים SOSA שבדרום תל אביב ומעסיקה 20 עובדים, רובם ככולם בעלי דוקטורט בתחומי ראייה ממוחשבת ולמידה עמוקה (Deep Learning). חלק מעובדיה נמצאים בארצות הברית, ועובדים ממעבדות של אוניברסיטאות שונות.

החברה לא גייסה הון ממשקיעים חיצוניים, ופעלה מתחילת דרכה בראשית 2015 בכספם של המייסדים שהשקיעו בה כחצי מיליון דולר. החברה מחזיקה ככל הנראה באחת מטכנולוגייות זיהוי הפנים המתקדמות בעולם בתחום סרטוני האבטחה. כעת מתכוונים בחברה לגייס אקדמאים נוספים בעלי ידע בלמידה עמוקה וליישם את הטכנולוגיה גם במערכות אבטחה של בניניים מסחריים וממשלתיים. בנוסף, הם מתכוונים להשיק שירות למחשבים אישיים שיאפשר לזהות באופן מדויק יותר את המשתמש, זאת במטרה לחסוך לו את השימוש החוזר בססמאות באתרים מאובטחים.

פרופ פרופ' שלמה בן ארצי | צילום: עמית שעל פרופ

AnyVision מהווה חלק מגל חדש של טכנולוגיות מבוססות "למידה עמוקה", תחום חדש המאפשר מחשבים ללמוד באופן שמחקה את המוח האנושי והמערכת העצבית באמצעות מבנה של נירונים ממוחשבים. את תחום הלמידה העמוקה (deep learning) מובילה כיום גוגל, שרכשה את Deep Mind הבריטית ב- 500 מיליון דולר לפני שנתיים. היא כבר שילבה את המוצר בכמה פיילוטים של זיהוי תמונות אך טרם שילבה אותו במערכת המסחרית שלה. צוותים של מדענים בכירים עובדים על מוצרים דומים גם בחברות כמו אפל ופייסבוק, אך AnyVision נבדלת מהן במוצר שלה הפונה לשוק הבטחוני.

אניוויז'ן (AnyVision)

  • הוקמה: 2015
  • תחום: פיתוח טכנולוגיה לזיהוי פנים לצרכים ביטחוניים
  • מייסדים: שלמה בן ארצי (בתמונה) ואיילון אטשטיין
  • עובדים: 20, בת"א ובארה"ב
  • עוד משהו: לא גייסה הון, פעלה בכספי המייסדים

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות